Başiskeleli Çocuklar Filistinli Arkadaşlarına Destek İçin Atölyede
22 Aralık 2023 09:51

Başiskeleli Çocuklar Filistinli Arkadaşlarına Destek İçin Atölyede

Başiskele Belediyesi’nin Genc-i Âlâ Gençlik Modeli ile çocuklara yönelik hazırladığı atölye çalışmaları aralıksız devam ederken Başiskeleli çocuklar bu kez Filistinli arkadaşlarına destek için atölyeye girdi.

KARPUZ DİLİMİNİ TAŞLARA BOYADILAR

Başiskele Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü koordinesinde Başiskele Çocuk Kütüphanesi’nde düzenlenen çeşitli atölye çalışmalarına katılan çocuklar, son olarak taş boyama atölyesinde karpuz deseni boyadılar. Dünyanın sessiz kaldığı işgalci terör devleti İsrail’in Filistin’de yaptığı katliamlarda şehit düşen ve yaralanan Filistinli arkadaşlarına destek olmak taş boyama atölyesinde Filistin bayrağının yasaklandığı yıllarda direnişin sembolü olan karpuz dilimini taşlara çizerek boyadılar.

“YAŞASIN ÇOCUKLAR, YAŞASIN FİLİSTİN"

Atölye çalışmasında karpuz sembolünün neden Filistin bayrağını da öğrenen Başiskeleli çocuklar, savaşın bir an önce sona erdirilmesini söylediler. Çocukların bombalar altında değil, uçurtmalar altında büyüyeceği güzel bir dünya hayal ettiklerini ifade eden çocuklar, hep bir ağızdan, “Yaşasın çocuklar, yaşasın Filistin" diye haykırdılar.

DAHA ÖNCE DE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER’E MEKTUP YAZMIŞLARDI

Başiskeleli çocuklar, geçtiğimiz günlerde de Filistin’deki arkadaşları için duygularını anlattıkları ve savaşın durdurulması için yazdıkları mektupları Yasin Abi’leri, Belediye Başkanı M. Yasin Özlü ile birlikte PTT’ye giderek Birleşmiş Milletler’e göndermişlerdi.

Güncelleme: 22 Aralık 2023 09:52
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X