• 7.6503 TL
  • 8.9849 TL
  • 9.7974 TL
KOCAELİ 26°

Başkan Büyükakın, Sağlık çalışanları için yeni müjdeler açıkladı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın,, Koronavirüs mücadelesi sonrası sağlık çalışanları için” Diriliş 1-2, Darıca Hüma Hatun ve Kandıra Gençlik Kamplarımızda misafir edeceğiz.”açıklamasında bulundu.

Koronavirüsün tüm dünyada yarattığı panik sürerken, yüksek risk grubunda bulunan sağlıkçılara Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'dan moral verici kolaylıklar sağlamaya devam ediyor.Küresel salgına dönüşen korona virüs nedeniyle Çin’de hayatını kaybeden doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının sayısı yüzde 30’un üzerine çıkarken, sağlık ekipleri buna karşı yılmadılar ve riskin yüksek olmasına rağmen virüsle savaşın ön cephesinde yer almaya devam ettiler.

SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI ALKIŞLADIK

Dün akşam saat 21.00'i gösterirken pencerelerini açan, balkona çıkan vatandaşlar, alkış, ıslık ve tezahüratlarla sağlık çalışanlarına destek verdi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da kampanyaya destek vererek, sağlık çalışanlarına desteği devam edeceğini açıkladı.

HEM SEVİNDİRDİ HEM DE MORAL OLDU

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın geçtiğimiz günlerde Sağlık çalışanlarının Büyüşehir Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebileceklerini açıklamasının ardından yeni açıklamalarıyla da takdir topladı. Sağlık çalışanlarımıza müteşekkiriz! Diyerek sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarıyla sağlık çalışanlarını hem sevindirdi hem de moral oldu.

Başkan Büyükakın’ın Sağlık çalışanları için sıraladığı müjdeler..

  • “Sağlık çalışanlarımızın kişisel koruyucu ekipmanlarını KO-MEK kurslarımızda üretim yaparak karşılayacağız.
  • Korona ile mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarımızın enerjilerini yükseltecek ve bağışıklıklarını artıracak ikramlarda bulunacağız.
  • Sağlık çalışanlarımızı #Koronavirüs ile mücadele sona erdiğinde Diriliş 1-2, Darıca Hüma Hatun ve Kandıra Gençlik Kamplarımızda misafir edeceğiz.

 

 

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI