REKLAMI KAPAT
  • 6.8741 TL
  • 7.7564 TL
  • 8.6619 TL
KOCAELİ 30°

Başkan Hanım Müfettiş raporlarını vermiyor!

İzmit Belediyesi AK Partili Meclis üyesi Muharrem Tutuş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'in Valilik yazısıyla İzmit Belediyesi’ni inceleyen müfettiş raporlarını isteyen AK Partili Meclis üyelerine raporları vermediğini söyledi.

AK Partililer yolsuzluk iddialarının ispatlanmasını istiyor!

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet göreve gelmesinin ardından çeşitli iddialarla önceki dönem AK Partili yönetimi ve Başkan Nevzat Doğan’ı hedef alarak çeşitli suçlamalarda bulunmuştu. İzmit Belediye Meclisi'nin Ekim ayı toplantısında, belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, belediyelerde bulunan müfettişler ile ilgili açıklama yapmış işten atılan sözleşmeli personellerinde işten atılmalarını Müfettiş raporlarına bağlamıştı. Meclise yazılı önerge sunan AK Partili meclis üyeleri yolsuzluk iddialarının cevaplanmasını istedi.  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Fatma Kaplan Hürriyet, “Müfettiş soruşturması sürüyor. Şuan belediyede 8 tane müfettiş var hem mali hem bürokratik denetimler yapıyorlar. Bazı durumları tespit ettiler. O raporları paylaşacağız” demesine rağmen müfettiş raporlarını AK Partili Meclis üyelerine göstermedi.Kameralar önünde vereceğim dediği raporlar verilmiyor!

İzmit Belediyesi Mart ayı meclis toplantısında Müfettiş raporlarını gündeme getiren İzmit Belediyesi Ak Parti Meclis Üyesi Muharrem Tutuş ; “3 aydan bu yana ve son üç mecliste, 2019 yılı müfettiş raporlarını başkan hanımdan istememize ve kameralar önünde her seferinde hemen vereyim demesine rağmen rapor tarafımıza sunulmamıştır. Bizler konuyu valilik ve oradan içişleri bakanlığına intikal ettirerek, ilgili raporu tekrar istedik ve bakanlıktan gelen yazıda raporun tarafımıza sunulması, taraflara yazılı olarak bildirildi. Son olarak başkan hanım bugün ki mecliste, artık içişleri bakanlığının yazısı geldi, raporu verebiliriz dedi.”

 

Valilik yazısıyla raporları isteyen AK Partili Meclis üyeleri 6 aydır raporları bekliyor!

Müfettiş raporlarını sürekli gündeme getirerek çeşitli suçlamalarda bulunan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in 6 aydır raporları AK Partili Meclis üyeleriyle paylaşmamasının ardından Meclis üyesi Tutuş sosyal medya hesabı üzerinden bu konuyu yeniden gündeme getirdi. Tutuş, “plan ve bütçe komisyonu olarak Ve hatta valilik yazısı ile ve defalarca belediyeyi inceleyen müfettişin raporlarını istedik. Ancak başkan hanım tabi veririm, bugün vericem, yarın vericem, meclisten sonra vericem vs. diyerek, en sonunda raporları vermeyeceğini açıkladı.

Neden vermediğini de çok iyi biliyoruz ancak onların da gün yüzüne çıkacağı zaman gelecek” ifadelerini kullandı.

 İşte Meclis üyesi Muharrem Tutuş’un o paylaşımı;

 

KARANLIKTAN AYDINLIĞA ÇIKMAK İÇİN ACELENİZ YOKSA, KARANLIKTAN MENFAATİNİZ VAR DEMEKTİR...

Haberin içeriği ve detaylarına dikkat!!!

Mali müşavir olarak,

Meclis üyesi olarak,

Denetim komisyon üyesi olarak,

Plan bütçe komisyonu olarak,

Ve hatta valilik yazısı ile ve defalarca belediyeyi inceleyen müfettişin raporlarını istedik. Ancak başkan hanım tabi veririm, bugün vericem, yarın vericem, meclisten sonra vericem vs. diyerek, en sonunda raporları vermeyeceğini açıkladı.

Neden vermediğini de çok iyi biliyoruz ancak onların da gün yüzüne çıkacağı zaman gelecek...

 

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET