Başkan Söğüt’ten Regaib Kandili Mesajı
10 Ocak 2024 13:06

Başkan Söğüt’ten Regaib Kandili Mesajı

Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, Regaib Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam lemi’nin kandilini kutladı.

MANEVİ BİR İKLİMDİR
Üç ayların başlangıcı olan Regaib Kandili'nin tüm İslam Âlemine sağlık, huzur, birlik, beraberlik, sevgi ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulunan Başkan Şener Söğüt, mesajında şu ifadelere yer verdi: “ Üç aylar, manevi duyguların yoğun olarak yaşandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı günlerdir. Üç ayların da başlangıcı olan Regaib Kandili, insanoğlu için manevi bir iklimdir. Regaib Kandili ile Yüce Allah’ın bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın ışığını üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz. 

MÜSTESNA BİR GECE
Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı bu müstesna geceyi bir kez daha eda etmenin mutluluğunu yaşayacağız. Bu gecede sevgi ve hoşgörü ortamının gelişmesine, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki yönlerimizin yeniden ön plana çıkmasına gayret göstermeli, başta ilçemiz ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hâkim olması için dua etmeliyiz. 

REGAİB KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN
Bu vesileyle, Körfezli hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve tüm İslam Âleminin Regaib Kandili’ni kutluyor, bu mübarek gecenin ve üç ayların Müslümanların birlik ve dirliğine; insanlığın sağlık, barış ve huzuruna vesile olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum” dedi.

 

Güncelleme: 10 Ocak 2024 13:07
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X