• 7.2901 TL
  • 8.6223 TL
  • 9.5480 TL
KOCAELİ 34°

BAŞKAN TURAN; “BU KARPUZUN FARKI KANDIRALI OLUŞU”

Kandıra’nın meşhur lezzetlerinden olan Kandıra karpuzu tezgahlarda yerini almaya hazırlanıyor.

İlçede kalitesiyle adından söz ettiren Kandıra karpuzunu Döngelli mahallesine yaptığı ziyaret esnasında tadan Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, sahillerimizi merak ederek ilçemize gelen misafirlerimizin bu lezzeti mutlaka tatmalarını tavsiye ediyoruz, bu karpuzun farkı Kandıra’da yetişmesi ve Kandıralı olmasında gizli dedi.

Döngelli mahalle muhtarı Barış Yaşar ve hemşehrileriyle bir araya gelen Başkan Turan, ilçenin bereketli topraklarında yetişen karpuz, kavun, meyve ve sebzelerin pazarlarda ve marketlerde yerini almaya hazır olduğunu vurgulayarak Kandıra’lı çiftçilerin emekleriyle yetiştirilen çeşit çeşit ürünlerin lezzetinin, ilçede ağırlanan tüm misafirleri kendine hayran bıraktığını belirtti.

Daha sonra Kandıra’ya öz damak tadı ve marketlerde ve pazar piyasasında adından söz ettiren kıl biberi, salçalık biberi ve sivri biberinden de toplayan Başkan Turan, yaz aylarında artan nüfusun ilçenin tanınmasına katkı sağladığına inanıyorum. Farklı illerden ilçemize tatile gelen vatandaşların buradan memnun ayrılması bizler için önemlidir. Zaten memleketimizin taşı toprağı altın. Organik ve sağlıklı Kandıra karpuzumuz, biberimiz ve diğer mahsullerimizi tatmak ve lezzetin keyfini yaşamak için herkesi ilçemize bekliyoruz dedi.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI