Bayan Yavuz’un KADEM Eğitimlerine Verdiği Destek Devam Ediyor
07 Mart 2024 20:36

Bayan Yavuz’un KADEM Eğitimlerine Verdiği Destek Devam Ediyor

Valiliğimiz koordinasyonunda yürütülen Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Temsilciliği tarafından verilen “Güven Toplumunun İnşası, Şiddetin Anatomisi ve Çözümü” Eğitimleri ilçelerimizde gerçekleştirilmeye devam ediyor.

Bugün de Kartepe ilçemizde düzenlenen eğitim, Selda Yavuz Hanımefendi’nin katılımlarıyla Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Selda Yavuz Hanımefendi, Kartepe Kaymakamı Hasan Öztürk’ün eşi Firdevs Öztürk, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman ve eşi Elif Kocaman, KADEM İl Temsilcisi Asuman Sert Erturan, Kartepe İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Nilüfer Yalınalp ile ilçe kurum müdürleri tarafından karşılandı.

Kadınların yoğun katılım gösterdiği program; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ile ilgili video gösteriminin izlenmesinin ardından KADEM İl Temsilcisi Asuman Sert Erturan’ın günün anlam ve önemine binaen yaptığı konuşma ile başladı.

Açılış konuşmasının ardından Avukat Ayşegül Öztürk, Sosyolog Neslihan Sevinç ve İlahiyatçı Gülşah Yıldırım kendi uzmanlıkları kapsamında sunumlarını gerçekleştirdiler.

Katılımcıların ilgiyle takip ettikleri sunumların ardından soruların yöneltilmesi ve bu soruların cevaplanması ile interaktif bir şekilde devam eden program, stantların gezilmesi ve toplu fotoğraf çekimi ile sonlandırıldı.

Güncelleme: 07 Mart 2024 20:38
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X