REKLAMI KAPAT
  • 6.8741 TL
  • 7.7564 TL
  • 8.6619 TL
KOCAELİ 30°

Büyükakın Alemdar caddesine gitti; Esnafın sıkıntısını çözdü

Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı Tahir Büyükakın Alemdar Caddesi esnafıyla buluştu. Büyükakın “Çalışma bayram sonrasına kaldı” dedi

Kocaeli Büyükşehir Belediye başkanı Tahir Büyükakın bugün altyapı çalışması için kapanan Alemdar Caddesi esnafıyla buluştu. Caddeye bizzat gelerek esnafların derdini dinleyen Büyükakın esnafın sıkıntısını çözdü. Yolun kapatılmasına tepki gösteren Büyükakın Caddede çalışmanın bayram sonrasına kaldığını duyurdu. Esnaflar Büyükakın’a teşekkür etti.

Büyükakın açıklamasında: 

“Pandemi sürecinden yeni çıktık. Bu çalışma pandemi sürecinde yapılmadı, bayram öncesi yapılıyor, bayramdan sonra yapılsın. Bayram itibariyle de yapabilirler, bi üç aydır kapalıyız üç aydır siftahımız yok.

İzmit halkı bayramda tatile gidicek en azından bayramı değerlendirelim. Biz bayramdan sonra hiçbir şeye engel olmayacağız. 31 Temmuz’dan sonra yapın biz de elimizden geleni yapacağız. Bize çalışmayla hiçbir bilgi verilmedi hiçbir celp gelmedi. Lc Waikiki’ye tebligat gelmiş biz küçük esnafa niye gelmedi? Bilgilenmemiz tamamen basın üzerinden oldu.

Esnaflara yanıt veren Başkan Büyükakın şu ifadeleri kaydetti: “Engel olmanız zaten şehre kötülük anlamına gelir. Pandemi sürecinde çalışma yapmamamızın nedeni çocukların internetinin kesilmemesiydi. İş programını gece de çalışacak şekilde bayramdan sonra yapalım. Çünkü Eylül ayında bu çalışmanın bitmiş olması lazım okullar açılmadan önce.

Esnaflarla görüştükten sonra basına açıklama yapan Başkan Büyükakın şu sözleri kaydetti: “Alemdar Caddesi’nde pompaları takviye edecek çalışma yapacaktık. İklim değişikliği nedeniyle artan yağışlar burada büyük bir risk oluşturuyordu ve bu çalışma kaçınılmazdıBu bölgede özellikle internet hatlarının kesintisini riske atmamak, öğrencilerimizin sınava girişlerinde internet kesintisi istemediğimiz için pandemi sürecinde yapamamıştık. Biz de teknik arkadaşlarımızla konuştuk. İnşallah 45 günde bayramdan sonra tamamlayacağız. Gece de çalışarak esnafımızın da talebini karşılayarak hep birlikte çalışıp tamamlayacağız.

 

İnşallah onlar da rahat edecek. Yani bayramdan sonra buradaki çalışma başlayacak. Burada yapılan şey bir nevi açık kalp ameliyatı gibi. Hayat devam ediyor. Bu tür yerler şehrin çok zor yerleri. Biz de inşallah onu başaracağız. Bir ay sonra başlar, gece de çalışır inşallah okullar açılmadan bitireceğiz. Esnafımız bizden böyle bir şey istedi. Biz de yapacağız.”

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET