REKLAMI KAPAT
  • 7.6503 TL
  • 8.9849 TL
  • 9.7974 TL
KOCAELİ 26°

Büyükakın’dan sağlık çalışanlarına büyük jest!

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın Sağlık çalışanlarının BÜYÜKŞEHİR Belediyesi’ne bağlı toplu taşıma araçlarına ücretsiz binebileceklerini açıkladı.

Koronavirüsün tüm dünyada yarattığı panik sürerken, yüksek risk grubunda bulunan sağlıkçılara Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'dan moral verici kolaylık sağlandı.Küresel salgına dönüşen korona virüs nedeniyle Çin’de hayatını kaybeden doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının sayısı yüzde 30’un üzerine çıkarken, sağlık ekipleri buna karşı yılmadılar ve riskin yüksek olmasına rağmen virüsle savaşın ön cephesinde yer almaya devam ettiler.

Büyük çaba gösteriyorlar

Merkez üssünün Avrupa haline geldiği koronaya karşı İtalya’dan İngiltere’ye, Avrupa’dan Ortadoğu’ya tüm sağlık çalışanları bir insanı yaşatabilmek için büyük bir çaba gösteriyor. Virüsün sıçradığı Türkiye’de de Türk doktorları, hemşireler ve diğer sağlık çalışanları hayatlarına riske atarak görevlerini yerine getiriyor.

Sağlık çalışanları ücretsiz yararlanacak

Sürecin başından beri yaptığı açıklamalarıyla hayatın her alanında hissettiğimiz kolaylıklar sağlayan Büyükkşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın sağlık çalışanlarını da unutmadı.Başkan Büyükakın yağtığı açıklamasında; “Sağlığımız için fedakârca ve özveriyle mücadele eden sağlık çalışanlarımız #Covid_19 tehlikesi süresince Büyükşehir Belediyemizin toplu ulaşım hizmetlerinden ÜCRETSİZ yararlanacak!”ifadelerini kullandı.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI