REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 22°

CHP'DE GENÇLERİN YENİ BAŞKANI KARAKADILAR

CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığı için Zeki Karakadılar ve Dilşat Hasret Haczeyni’nin yarıştığı kongre tamamlandı. Karakadılar seçimi kazanarak yeni gençlik kolları başkanı oldu.

CHP Kocaeli'de 1 Mart'ta gerçekleşen İl Kongresinin ardından İl Gençlik Kolları Başkanı da belirlendi.323 delegenin oy kullanma hakkı bulunduğu kongrede 253 delege oy kullandı. Karakadılar 179 oy alırken Dilşat Hasret Haczeyni 73 oy aldı, 1 oy geçersiz sayıldı.  Seçim sonucunda 17 asil yönetim, 16 yedek yönetim ve 13 kurultay delegesi belirlendi.  Zeki Karakadılar'ın CHP İl Gençlik Kolları'nın yeni başkanı olması sebebiyle konuşan rakibi Haczeyni; "Zeki başkanımı tebrik ediyorum. Anlattığım projeleri kendisi isterse onunla da paylaşabilirim." dedi. Zeki Karakadılar ise konuşmasında; "Bugün bir demokrasi şöleni oldu. Seçim burada bitti. Bugünden sonra çıtayı yukarı çıkartabilmek için mücadele etmeliyiz. Katıldığınız için teşekkür ederim. ifadelerine değindi. Karakadılar'ın açıklamalarının ardından konuşan CHP İl Başkanı Harun Yıldızlı; "Zeki kardeşimi kutluyorum. Zeki’nin dediği gibi sandık burada kapandı. Parti içinde rövanşist duyguları bırakalım. Ben nasıl seçimi kazandıktan sonra Gebze’ye gittiysem Zeki kardeşimiz de tüm gençliği bir arada tutacaktır." dedi.

Sert konuşması tepki topladı


Genç Başkanın kürsüden yaptığı sert konuşma ise AK Partililer tarafından tepkiyle karşılandı Karakadılar yaptığı konuşmasında iktidarı eleştirirken"AKP iktidarı demek, darbeci cemaatler, tecavüzcü tarikatlar, demektir! AKP iktidarı demek, failleri bulunamayan patlamalar, cinayetler ve savaş demektir. AKP iktidarı demek israf demektir; saraylar, saltanatlar demektir."İfadelerini kullandı

KAZANAN LİSTE ZEKİ KARAKADILAR LİSTESİ YÖNETİM KURULU

  Zeki Karakadılar (Başkan), Ezgi Akaç, Burak Akbulut, Taner Aslan, Seda Bektaş, Nejdet Genç, Emre Gümüş, Ali Cem güney, Özgür İncehasan, Serhat İçer, Taha Karavar, Gökhan Keser, Kerem Özmen, Şüheda Polat, Umut Sevencan, Şirin Ayşegül Göroğlu, Berk Temirkıran, Baştürk Hakan Temizel, Semih Ulusman, Gökhan Ulugöl, Özelm Ünal, Derviş Yıldırım ve Anıl Yüksel.  KURULTAY DELEGELERİ Fatih Altıparmak, Caner Arduç, Mete Aydın, Cengiz Can, Ali Demir, Hüseyin Erdoğan, Emre Gümüş, Çerkez Hüyüklü, Yağmur Irmak, Ümit Kızılbuğa, Baran Orhan, Levent Soycan ve Ferman Torun.

KAYBEDEN LİSTE DİLŞAT HASRET HACZEYNİ LİSTESİ YÖNETİM KURULU

Dilşat Hasret Haczeyni (Başkan), Erdi Afacan, Sefa Alkan, Dilanur Aşkın, Melek Özge Bingöl, Anıl Buran, Neslihan Demir, Can Doğdu, Bilge Espinosa Huguita, Çerkez Hüyüklü, Sezer Karakaya, Hatica Kırlangıç, Arda Kırver, Mehmet Eren Korkmaz, Gökhan Küsmez, Era Nigiz, Olcay Palancı, Esra Saliş, Caner Ünlü, Taylan Orhan Üstün, Başak Berfin Yaşar, Uğur Mert Yücel, Halil İbrahim Zengin,   KURULTAY DELEGELERİ   Ekin Su Akpınar, Canset Akyıldız, Ekin Akyollu, Ahmet Sefa Aşkın, Enis Ataman, Melek Deniz Baş Seçmen, Melek Özge Bingöl, Emre Gökçe, Dilşat Hasret Haczeyni, Sezer Karakaya, Semih Koç, Gökhan Küsmez, Anıl Onur


YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: İzmitli

Yazık günah bu nasıl bi eleştiri ruh kökünüz bozul zihniyeti çürümüş enbesil

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET