REKLAMI KAPAT
  • 6.7530 TL
  • 7.5688 TL
  • 8.4982 TL
KOCAELİ 19°

En fazla 65 yaş üstü vatandaş Kandıra’da!

Kocaeli'de 65 yaş üstü kişilerin yaşadığı ilçelerin nüfusa oranlarını gösterir bir çalışmaya göre %15.4 oranla ile Kandıra birinci sırada

KOVİD-19, hastaların yaşı arttıkça daha fazla ölüme neden oluyor. Bu sebeple İçişleri Bakanlığı bir genelge yayınlayarak 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı ilan etti. Ardından bu yaş sınırlamasını 60 yaşa kadar indirdi. Virüsün en çok etkilediği risk grubunu korumak için 60 yaş üstü sokağa çıkma kararı ardından yaşlılarımız evlerine kapandı. Evlerine kapanan yaşlılarımıza Devletimiz, Belediyeler, STK’lar, duyarlı vatandaşlarımız onlar evden çıkmasın diye adeta seferber oldular. Yaşlılarımızın ihtiyaçları dışarıdan alınıp kapılarına kadar teslim ediliyor.

En Çok yaşlı Kandıra’da

Koronavirüs salgınında ölüm oranları 60 yaş üstü insanlarda en yüksek düzeyde seyrediyor. Türkiye'de yaş ortalaması 31.5 iken, 65 yaş üstü nüfusun oranı sadece 7.79.Kocaeli geneline bakıldığında yaşlı nüfusun en fazla olduğu İlçe %15.4 oranla Kandıra olarak görülüyor. Kandıra’yı nüfusunun %12.6’sı yaşlı olan Karamürsel takip ediyor. Kandıra’da ve Karamürsel’de bulunan vatandaşlarımıza bu anlamda daha fazla iş düştüğü gözüküyor.

Sinan Yolcu’da bu duruma dikkat çekti!

Sosyal medya hesabı üzerinden bu duruma dikkat çeken Kandıra Belediyesi Meclis üyesi Sinan Yolcu’da paylaşımında Kocaeli'de 65 yaş üstü kişilerin yaşadığı ilçelerin nüfusa oranlarını gösterir bir çalışmayı paylaşarak” Buna göre Kandıra'mızda toplam ilçe nüfusuna oranla %15.4 ile ilk sırada. Yaşlılarımız bizim başımızın tacı, rehberimiz, kültürümüz, varlığımız, bizi hayata bağlayan ve bizi biz yapan değerlerimizdir.Gençlerimiz ise geleceğimizdir.

Sizler bizim için değerlisiniz.” İfadelerini kullandı

 

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET