• 6.5375 TL
  • 7.2389 TL
  • 8.1000 TL
KOCAELİ 12°

EVDE KAL TÜRKİYE

Sağlık Bakanlığı corona virüse karşı 14 gün kuralını uygularken evde dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin bilgilendirmede bulundu. Sosyal medyada vatandaşlar Evinde Kal Türkiye paylaşımıyla destek mesajları atıyor.

Ülkemizde 47 vaka saysının görülmesiyle birlikte corona virüsten korunma yöntemleri her geçen gün araştırılıyor. Sağlık Bakanlığı’nın sosyal medya hesaplarından yayımlanan Yeni coronavirüs evde izleme (karantina) kurallarında 14 gün içerisinde yeni koronavirüs hastalığı görülen ülkelerden birinden geldiyseniz, ateş, öksürük, solunum sıkıntısı gibi belirti ve bulgularınız olmasa bile 14 gün süresince evden çıkmamalısınız" uyarısı yapıldı. Özellikle evden çıkmamak gerektiğinin altını çizen yetkililer mutlaka maske takılması ve mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarının kullanılmaması çağrısında bulundu.

BENZER HABERLER

Ellibeş, Kocaeli olarak kampanyaya en güçlü desteği sunacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Biz bize yeteriz Türkiyem” bağış kampanyasına en güçlü desteği sunacaklarını açıklayan AK Part İl Başkanı Mehmet Ellibeş” Milletvekillerimizden, sandık kurul üyelerimize bir bütün olan teşkilatlarımız başta olmak üzere, her görüşten ve düşünceden ülkesini seven, milletiyle dayanışma içinde olan herkesi bu kampanyaya katılmaya, “Biz bize yeteriz Türkiyem” diyerek haykırmaya davet ediyorum” dedi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET