Genel Cerrah Dr. İbrahim Karahan silahlı saldırıda öldürüldü
23 Ağustos 2023 17:32

Genel Cerrah Dr. İbrahim Karahan silahlı saldırıda öldürüldü

İstanbul'da özel bir hastanede çalışan 56 yaşındaki Genel Cerrah İbrahim Karahan, Avcılar'da kaldığı otelde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Şüphelilerden biri verdiği ifadede, Karahan'ın öldürülmesiyle sonuçlanan kavganın nedeni için 'fuhuş pazarlığı' iddiasında bulundu.

Olay, dün saat 19.30 sıralarında Üniversite Mahallesi'ndeki bir otelde meydana geldi. Doktor İbrahim Karahan ile Ali Asker Kıtay arasında tartışma çıktı. Tartışma sırasında Kıtay silahla Karahana'a ateş etti. Ardından Kıtay yanındaki kadınla birlikte otomobile binerek kaçtı. Karahan ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Polisin çalışmasıyla Kıtay ve otelden birlikte kaçtığı yabancı uyruklu Dılnoza Bayramova yakalandı. Şüphelinin üzerinde yapılan aramada ise saldırıda kullandığı silah ele geçirildi. 

ŞÜPHELİLER ADLİYEDE

Olayı gören Zilan Şengel, bir kadının bağırma sesleri üzerine dışarı çıktıklarını ardından polis ve ambulans ekiplerinin geldiğini belirterek, “Sonradan adamın vefat ettiğini duyduk" dedi. Emniyet'teki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

ŞÜPHELİ BAYRAMOVA: '100 LİRA' YÜZÜNDEN...

Şüphelilerden Dılnoza Bayramova ifadesinde, "otelde birlikte olmak için Karahan ile bin 500 liraya anlaştıklarını ancak Karahan'ın bin 400 lira ödediği için aralarında tartışma yaşandığını ve Karahan'ın parayı aldıktan sonra kendisi darbedip kovduğunu ve bu durumu erkek arkadaşı Ali Asker Kıtay'a mesaj atarak anlattığını" söyledi. Kıtay ise ifadesinde, "görevlilere 'yukarıda kadını dövüyorlar, gelin birlikte bakalım' diyerek görevlilerle odaya çıktığını ve kapıyı açan Karahan'ın bacağına ateş etmek istediğini, yanlışlıkla karnından vurduğunu söylediği" öğrenildi.  

 

Güncelleme: 23 Ağustos 2023 17:33
BENZER HABERLER
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Enes Akbal
Toyota
Gönül Otomotiv
X