Haklarını Arayan SEDAŞ İşçilerine İşverenden Tutanak Şoku!
09 Mayıs 2024 10:24

İşçiler Emeklerinin Karşılığını İstiyor Haklarını Arayan SEDAŞ İşçilerine İşverenden Tutanak Şoku!

Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinden sonuç alamayan SEDAŞ işçileri, geçtiğimiz gün Kocaeli’de iş bırakma eylemine gitmişti. TES-İş Sendikası'nın talebine karşılık vermeyen işveren, aralarında sendika temsilcisinin de bulunduğu çalışanlar hakkında tutanak tutu.

VİDEO İÇİN

https://youtube.com/shorts/H9Ur-Ofrb6Y?feature=share

Geçtiğimiz gün Sakarya Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (SEDAŞ)’a bağlı olarak Kocaeli'de çalışan personel, 5 aydır süren toplu sözleşme görüşmelerinde sonuç alamayınca geçtiğimiz günlerde işe başlamama kararı aldı ve iş bıraktı. SEDAŞ'ta örgütlü olan TES-İş Sendikası'nın  talebine karşılık vermeyen işveren, masaya ücret teklifi ile gelmedi. Yaklaşık 300 çalışan, toplu sözleşme görüşmelerinde bir sonuç elde edilememesi nedeniyle zorlu ekonomik şartlar altında ezildiklerini belirterek Kocaeli’nde iş bırakma eylemine gitti.

TUTANAK ŞOKU!

Sadece alın teri ile kazandıkları ücret karşılığı evlerini geçindirme gayreti içerisinde olan işçiler müjdeli haberin gelmesini beklerken aralarında sendika temsilcisinin de bulunduğu eyleme katılanlar hakkında SEDAŞ tarafından tutanak tutulduğu öğrenildi. Aldıkları maaşla piyasa koşullarının çokça altında kalan işçiler, uzlaşma ve geciken sözleşmelerinin sonuçlanması için mücadele ederken işten atılma korkusuyla yüz yüze kaldı.

VİDEO İÇİN

https://youtube.com/shorts/H9Ur-Ofrb6Y?feature=share

Güncelleme: 09 Mayıs 2024 11:54
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X