• 7.8732 TL
  • 9.5420 TL
  • 10.5595 TL
KOCAELİ 11°

Halit Çokan’dan Arınç’a tepki!

Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın tahliyesini isteyen Bülent Arınç'a tepkiler dinmek bilmiyor.Arınç’ın açıklamalarına AK Partili Halit ÇOKAN, sosyal medya üzerinden cevap verdi.

Ak parti İl yöneticisi ve aynı zamanda bir hukuçu olan Halit Çokan, 5 maddede Arıç’ın açıklamalarını eleştirdi.Çokan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında ; “Yargı mensuplarına talimat vermek suçtur. Bu tip beyanatlarda bulunanlara işlem yapmak yasal bir görev, hukuksal bir zorunluluktur.” İfadelerini kullandı.

İşte Çokan’ın açıklamalrı;

 

  1. Adalet kavramını istismar ederek terörle mücadele eden yargı mensuplarını tehdit etmek hadsizliktir. Hele geçmişin kumpasçı hakimleri ile 15 Temmuzda somut bir şekilde yaşadığımız terör tehlikesine karşı özveri ile mücadele eden hakimleri karşılaştırmak kıyas maal fariktir. Kötü niyetli bir çarpıtmadır.

 

  1. Hiç kimse hukuk ve adalet kavramlarını istismar edip sureti haktan görünerek terörle mücadele eden hakimleri yılgınlığa ve korkutmaya teşebbüs etmesin. Her fırsatı örgüt mensuplarının himayesi için kullanmaya çalışmasın.

 

3.Yargı mensuplarına talimat vermek suçtur. Bu tip beyanatlarda bulunanlara işlem yapmak yasal bir görev, hukuksal bir zorunluluktur. Aksi durum, terör örgütü mensuplarının aidiyetlerini güçlendirir, çözülmeleri önler. Terör örgütleriyle mücadeleyi zorlaştırır.

 

  1. Terörist ve terörist sevicilere gösterilen empati ve sevginin milyonda birini 15 Temmuz şehitlerine ve PKK ile mücadele kahramanlara göstermeyen, bu aziz şehitleri ağzına alamayan şahısların sabah akşam teröristten mağdur üretmeye çalışmaları sinsi bir planı hayata geçirme gayesi içinde olduklarını ortaya koymaktadırlar. Bunun kamu oyunun güçlü sezgisinden kaçmadığı bilinmelidir.

 

  1. 15 Temmuz ertesinde "ben ahmakmışım, ben bunların darbeci terörist olduklarını bilmiyordum" diye sahte tevbekârlık yapanların, fırsatları puslu hava oluşturmak ve suyu bulandırmaya, terörle mücadeleyi akamete uğratmaya çevirmeye çalışmaları sadece o günkü nedametlerinde samimiyetsiz olduklarını ortaya koymaktadır.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI