• 7.8053 TL
  • 9.4938 TL
  • 10.5061 TL
KOCAELİ 12°

Hatice Fidan teyzenin Bayrak isteğine Büyükakın’dan büyük jest

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden bayrak talep eden 85 yaşındaki Hatice Fidan teyzenin bahçesine göndere montajı yapılıp, şanlı Türk bayrağını göndere çektiler.

Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Sosyal Hizmetler Şube Müdürlüğü tarafından talebi karşılanan Kandıra'nın Teksen köyünde ikamet edenHatice teyze yaklaşık 25 yıl önce eşini kaybetmiş. Yıllardan beri hayat mücadelesine devam Hatice teyze zamanını ibadet ederek ve bahçede çalışarak geçirdiğini belirtti.  Yaratana şükretmeyi ve sabırlı olmayı herkese telkinde bulunan Hatice Teyzede yaşın getirdiği hastalıklar var.

 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin aracını gören Hatice teyze, bayrak getirildiğini duyunca ağlayarak; ' Yıllardan beri bayrak özlemi çekiyorum, evin önüne bayrak asmak Türk'ün şerefini İslam'ın nurunu göklerde dalgalandırmak onurumuzdur’ dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi Gönül Kazan sıcak yemek projesinden de faydalanan Hatice Teyze; 'Büyükşehir beni yalnız bırakmıyor. Yemeğimi de getiriyor. Getirenden de pişiren de Allah razı olsun. Ben mutluyum. Bana bakıyorlar' dedi.

BENZER HABERLER

GÖLCÜK MİLLET BAHÇESİ İHALESİ KESİNLEŞLEŞTİ

Gölcük’te bir dönem enkaz döküm sahası olarak kullanılan, Gölcük Belediyesi Rahvan At Yarışı Tesisleri’nin altında, Koray Aydın Parkı’nın hemen üstünde, Örcün Mahallesi sınırları içinde yer alan Gölcük Millet Bahçesi’nin TOKİ Genel Müdürlüğü’nde yapılan ihalesi bugün kesinleşti. 14.350.000,00-TL bedelle ihale, Kumsal Petrol Maden Ltd. Şti.’de kaldı. Sözleşme sonrası, yüklenici firmaya tesliminden sonra yapımına hemen başlanacak.

KÖŞE YAZARLARI