• 7.6503 TL
  • 8.9849 TL
  • 9.7974 TL
KOCAELİ 26°

Hüriyet meclis üyesinin kızını işe aldı

Fatma Kaplan Hürriyet, hatırını kıramadığı partililerin yakınlarını kullanmaya devam ediyor.

31 Mart yerel seçiminde İzmit Belediye Başkanı üyeleri Fatma Kaplan Hürriyet, AK Parti Milletvekili ve MKYK Üyesi Emine Zeybek'in gelinini, dönemin Meclis Üyesi Mehmet Çetin'in kızını, başkan yardımcısı Mehmet Örgev'in kızını işten atmıştı. Hürriyet işten atma gerekçesi olarak 'dışarıda bu kadar iş bekleyen işsiz varken siyasilerin akrabalarını belediyelere doldurmak ahlaksızlıktır' demişti.

“YILDIZLI'YA DESTEK VER KIZINI İŞE ALAYIM”

Hürriyet, benzer incelemeyi yapmaya başladı. Bu tavrıyla parti içinde büyük bir tepki toplayan Hürriyet, 1 Mart'ta yapılan CHP İl Kongresi'nde Harun Yıldızlı'nın seçim kazanması için parti içeriğinde bulunan kanaat önderine iş sözü yapıldı. CHP İl Kongresi'nde başkan adayı Hikay Erenkaya'ya destek veren Çayırova ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Halis Koç 'a baskı yapıyor öğrenilen Hürriyet, “Kongrede Yıldızlı'ya destek ver kızını işe alayım” diyerek baskı için gerekli oldu. Sözünü tutan Hürriyet, Halis Koç'un kızı Sinem Koç Eren'i geçtiğimiz hafta İzmit Belediyesi'ne işe aldı.

İzmit'ten olmayan, Çayırova ve Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Halis Koç'un kızı Sinem Koç Eren'i işe alan Hürriyet'e partililer nasıl tepki gösterecek merak ediliyor.

Özgür Kocaeli

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

işe alma

Yazan: atilla dönmez

sn hürriyet yoldan geçeni işe alıyorsunuz bende işzizim aynı zamanda sizin şöferinizin arkadaşıyım işsizim benide işe alırmısınız chp aşkına

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI