• 6.9563 TL
  • 8.1946 TL
  • 9.0854 TL
KOCAELİ 30°

Hürriyet’in Martı’ları nereye uçtu!

Büyükşehir Belediyesinin KOBİS adını verdiği, kentin pek çok noktasına yerleştirdiği bisiklet kiralama istasyonlarına benzer bir uygulamayı İzmit’e getirmek isteyen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in “Martı” adını verdiği Kiralık scooterlar uçtu.

Büyükşehir Belediyesinin KOBİS adını verdiği, kentin pek çok noktasına yerleştirdiği bisiklet kiralama istasyonlarına benzer bir uygulamayı İzmit’e getiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in Martı adını verdiği Kiralık scooterlar uçtu.İzmit Belediyesi şehir içi ulaşımda çevre dostu ve keyifli bir yeniliği İzmitlilere sunuyoruz diyerek geçtiğimiz Şubat ayında kamuoyuna açıkladığı ve göstermelik birkaç noktaya koyduğu “Martı” yapılan haberlerin ardından bir daha ortalıklarda görülmedi.

Kocaeli'de Martı scootter yok!

Yapılan tanıtım haberlerinin ardından scooterlar, kentin belli noktalarına, direklere kilitli şekilde yerleştirildi. İzmit İnönü Caddesi, Körfez Mahallesi ve benzeri pek çok noktada scootterlar görüldü. Kiralama usulleri ücretleri ve mobil uygulamasının tanıtımı dahi yapıldı. Şubat ayında yapılan tanıtımın ardından İzmit’te bu martıları ne bir gören oldu nede duyan. Martı programının mobil uygulamasına giren İzmitliler  “Maalesef henüz Martı’ların uçmadığı bir bölgedesiniz” uyarısıyla karşılaştı.

 

İyi niyetle Pandemi sürecinden dolayı kaldırıldığını düşündüğümüz Martı’ların akıbeti ve yeniden ne zaman koyulacağı şu anlık bilinmiyor.Vatandaşlar yetkililerden bu konu hakkında açıklama bekliyor..

 

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI