REKLAMI KAPAT
KOCAELİ 27°

İdris Ersoy: Mustafa Kabak'a komplo kurdular

Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy İzmit Belediyesi Bekaş A.Ş çalışanı ve Hizmet-İş sendikası üyesi, İzmit Kocatepe Mahallesi Muhtarı Mustafa Kabak’ın sözleşmesinin feshedilerek işten çıkarılmasına tepki gösterdi. Konu ilgili yazılı bir açıklama yapan Ersoy açıklamasında, “ İzmit Belediyesi kendilerini eleştiren kim varsa, iftira atarak, kamuoyunda küçük düşürerek işten atmaya devam etmekte” söyledi.

“YANLIŞ VE HUKUKSUZ SUÇLAMALAR”


İdris Ersoy’un açıklaması ise şu şekilde: “İzmit’in en büyük mahallelerinden biri olan Kocatepe’de halkın güvenini kazanmış ve yüksek bir oy oranı ile muhtar seçilmiş Kabak’ın işten atılmasının gerçek sebebi Belediyeye yaptığı İzmit Belediyesi kendi mahallesine hizmet götürmüyor eleştirisidir. Ancak belediyenin bu eleştiri üzerine farklı bir gerekçe öne sürerek Kabak’ı işten çıkartması İzmit Belediyesi yöneticilerinin demokratik eleştirilere bile ne kadar tahammülsüz olduğunu göstergesidir. İşinde dürüst ve disiplinli bir çalışan olan Kabak’ın işine İzmit Belediyesi tarafından kamuoyuna servis edilen bir iftira ile son verilmiş, söz konusu iftirada ise muhtar işe gelemeyen işçilerin yerine imza attı, kurumu zarara uğrattı gibi temelden yanlış ve hukuksuz suçlamalarda bulunulmuştur.

“KOMPLO İLE İŞTEN ATILDI”


Çünkü sözde yerlerine imza atıldı denilen işçiler yasal zorunluluk gereği öncelikle iş yerlerinde kart basmaktadırlar. İmza föyü ise ikinci kontrol mekanizması olarak işlev görmektedir. Buradan da anlaşılacağı üzere Kabak sorumlu bulunduğu işçilerin yerine imza atması gibi asılsız bir nedenden dolayı değil, İzmit Belediyesine yönelik yaptığı “Belediye kendi mahallesine hizmet götürmüyor” eleştirisi nedeniyle uğradığı bir komplo ile işten atılmıştır.


“TEDAVİSİ İMKANSIZ BİR KOMPLEKS”


Bu olay sadece Kabak’ın değil, İzmit Belediyesi’ni ve Sayın Başkanı eleştiren herkesin başına gelmektedir. Söz konusu işten atılmalar göstermektedir ki İzmit belediyesi başkanı tedavisi imkansız bir kompleksin içinde bocalıyor. Bu anlayışla kendini eleştiren STK’lara, muhtarlara, meclis üyelerine, kendi partililerine ve işçilerine dahi tahammül gösteremiyor. Eleştirilere tahammül, hoşgörü ve nezaket ile yaklaşması gereken Sayın Başkan’ın takındığı bu hasmane tutum kabul edilebilir bir durum değildir. Sayın Başkan siyaseten sıkıştıkça denge ve kontrolünü kaybetmekte, buhran geçirmektedir. İzmit Belediyesinin bu anlayışını sürdürmesi durumunda bir dahaki seçimlere kadar hizmeti ile değil tarafı olduğu kısır çekişmeler, neden olduğu mağduriyetler, yaptığı algı yönetimleri, şovları ve meclis kavgaları ile konuşulacağı anlaşılmaktadır.”

YORUMLAR

 • Toplam 1 yorum

Yazan: Realist

Ekmek yediğin kapıya komplo kuracaksın birkaç dalkavukla ayaklanma ya kalkacaksın sonrada bana komplo kurdular öylemi geçmişteki rahatınız şimdi batıyor sanırım kime inandısan oraya gideceksin bekliyoruz reklamları

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

Sadako'dan Telli Turna'ya

Kocaeli Derince Bekir Sıtkı Özer Ortaokulu Matematik Öğretmeni Kader Altay ve Serap Eyüpoğlu'nun kuruculuğunu yaptığı Ankara Sincan Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Esra Azize Şimşek, Bilişim Teknolojileri öğretmeni Esra Temür, Psikolojik Danışman ve Okul Rehber öğretmeni Ceren Karabıyık, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Süheyla Kılıç, Fen ve Teknoloji öğretmeni Eser Kuzkaya olmak üzere toplam 7 öğretmenin ve 60 öğrencinin iş birliği halinde olduğu Telli Turna Projesi 4.ayına girdi.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım