REKLAMI KAPAT
  • 6.8745 TL
  • 7.7556 TL
  • 8.5872 TL
KOCAELİ 33°

İzmit Belediyesi bakmadı, savcılık soruşturma başlattı

İzmit Karabaş Mahalledi Hafız Binbaşı Caddesi’nde, Kocaeli Adliyesi’nin tam karşısındaki 5 katlı binanın taşıyıcı kolonlarının su gideri için kesilmesiyle ilgili İzmit Belediyesi’nin vurdumduymazlığına karşılık savcılık harekete geçti.

BEŞ SAYFALIK İHTARA, 5 SATIRLIK CEVAP

Olay, İzmit Karabaş Mahallesi’nde Kocaeli Adliyesi’nin tam karşısındaki 50 yıllık bir binanın zemin katında yaşandı. Müteahhit firma Şubat ayında zaman içinde yol altında kalan zemin katı dolduran toprağı boşaltmak için iş makinalarıyla çalışma başlattı. Aynı binanın giriş katında oturan Hüsnü Tanrıkulu, firmanın sadece bodrum katındaki toprağı çıkarmadığını, temele kadar inmeye başladığını tespit ederek İzmit Belediyesi’ne ruhsatsız çalışmayı durdurması için Avukatı Salih Yaprak aracılığıyla başvuru yaptı.

SAVCILIK SORUŞTURMA BAŞLATTI

Binada çalışma yapılması ve kaldırım taşlarının sökülmesi İzmit Belediyesi’nin iznine tabi olduğu yönündeki 5 sayfalık ihtarnameye ise İzmit Belediyesi’nden sadece 5 satırlık yanıt geldi. Binada çalışma yapılmasıyla ilgili ruhsata gerek olmadığı bildirildi. İzmit Belediyesine sadece 1 km mesafedeki inşaata bir görevli gönderip, inceleme yapmaya bile gerek duyulmadı. Müteahhit firma bu sırada plastik su boruları için kolonları delmeye başlamıştı. İzmit Belediyesi’nin insan hayatını hiçe sayan bu yaklaşımı şaşkınlığı daha da artırdı. Öte yandan savcılığın inşaatla ilgi can ve mal güvenliğine zarar vermekten inşaatla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Yazan: Sadık Ekrem

Birinci kat daire değil dükkan Hüsnü efendi orayı dükkana çevirirken izin ruhsat vs almış da mi daireyi dükkana çevirmiş .Şimdi etme bulma dünyası sıra onda.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET