• 7.2901 TL
  • 8.6223 TL
  • 9.5480 TL
KOCAELİ 34°

İZMİT BELEDİYESİ DAYAK YİYEN VE KOVULAN İŞÇİYİ BAKIN NASIL SUÇLADI!

Şubat ayında temizlik işleri müdür yardımcısı tarafından küfür ve darp edilerek hastanelik olan ve 10 gün iş görmezlik raporu alan İşçi Bülent Aktop, yaşanılan bu olayın ardından işten çıkarıldı. İşçi Bülent Aktop’un işten çıkarılmasıyla ilgili kamuoyuna açıklama yapan İzmit Belediyesi bu darp olayını işçiye yıkarak İş disiplinini bozduğunu iddia etti.

Hizmet-iş sendikası Kocaeli Şube başkanı İdris Ersoy, İzmit belediyesi temizlik işleri müdürlüğünde çalışan Bülent Aktop’un Şubat ayında temizlik işleri müdür yardımcısı tarafından küfür ve darp edildiğini, geçtiğimiz günlerde de sözde teftiş kurulu kararı ve Fatma Kaplan Hürriyet’in talimatı ile işten çıkarıldığını kamuoyuna açıklamaıştı.Ersoy’un açıklamalarına bugün İzmit Belediyesi’nden açıklama geldi.Yapılan açıklamada, dayak yiyerek işten kovulan işçi Bülent Aktop’u iş disiplinini bozmakla suçladı.

İşte İzmit Belediyesi tarafından yapılan o açıklama !

İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünde çalışan iki personel arasında sözlü ve fiziki kavga eylemi yaşanması üzerine her iki personel hakkında İzmit Belediyesi Teftiş Kurulu tarafından soruşturma başlatılmıştır. Yapılan soruşturma neticesinde her iki personelin disipline sevkine karar verilmiştir. Bekaş’ta işçi statüsünde bulunan Bülent Aktop işçi disiplin kuruluna, 657 devlet memurları Kanununa tabi memur statüsündeki Burhan Çakır ise memur disiplin kuruluna sevkedilmiştir.

 

Disiplin kurullarının soruşturması neticesinde; daha önce pek çok defa İş Kanunu ve işyeri iç yönetmeliğine aykırı davranışlarda bulunması sebebiyle birçok cezası bulunan ve tüm uyarılara rağmen davranışlarında düzelme bulunmayan Bülent Aktop’un iş sözleşmesi, Disiplin Kurulu tarafından 4857 sayılı İş Kanunu’nun 25’inci Maddesi 2’nci fıkrası d) bendi ve iş yeri iç yönetmeliği eki disiplin ceza cetveline göre feshedilmiştir. 

 

657 Devlet Memurları Kanununa tabi memur kadrosu çalışanı Burhan Çakır hakkında; Memur Disiplin Kurulu’nda açılan soruşturma devam etmekte olup; İzmit Belediyesinde iş disiplinini bozan kim olursa olsun bu tür hareketlerin cezasız kalmayacağının bilinmesini isteriz. 

Saygılarımızla.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI