KOCAELİ

İzmit Belediyesi’nin ektiği 23 BİN Adet Lavanta ÇÖP OLDU!

İzmit Belediyesi’nin lavanta bahçeleri kurudu. AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş ve Meclis Üyesi Şener İnce, Durhasan ve Karaabdülbaki köylerindeki kurumuş tarlalardan Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e seslenerek, “Havaya buğday atıp, poz vererek tarımsal kalkınma olmaz. Kişisel reklam ve algı için belediyenin kaynakları, halkımızın umutları heba ediliyor” dedi.

 

Kadınlara sözde istihdam sağlama maksadı ile Durhasan ve Karaabdülbaki mahallelerinde şölen havasında ekilen lavantalar çöp oldu. İzmit Belediyesi AK Parti Gurup Başkan vekili Muharrem Tutuş ve Meclis üyesi Şener İnce lavanta bahçesine giderek lavantaların içler acısı halini kamuoyu ile paylaştılar. Çekilen video da Lavanta ekili tarlanın ot içinde olduğu ve hiç sulanmadığı da gözlerden kaçmadı.

 

23 BİN LAVANTA gelir kaynağı olacaktı, çöp oluyor...

AK Parti İzmit Belediyesi Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş ile Meclis Üyesi Şener İnce, İzmit Belediyesine ait Durhasan ve Karaabdulbaki köylerindeki tarlalara gitti. Geçen yıl binlerce lavanta fidanı ekilen arazilerde şok eden manzarayla karşılaştı. Kadınlara iş, ekonomiye katkı sözleri verilerek dikim töreni yapılan tarlalardaki binlerce fidanın bakımsızlıktan kuruyup, yok olduğu tespit edildi. AK Parti Grup Başkanvekili Muharrem Tutuş, her fırsatta tarımsal kalkınmadan söz eden İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in sadece reklamlarda var olduğunu belirterek, “Burada onlarca sivil toplum kuruluşu davet edilip, gösterişli törenlerle 23 bin lavanta fidanının dikimi yapıldı. Ancak yaklaşık bir yıl sonra tablo ortada. Bırakın lavantayı, bakımsızlıktan toprak bile kurumuş. Açıkçası neye üzüleceğimizi şaşırdık. Burada törenlere harcanan paraya mı, fidanlara harcanan paraya mı, günlerce süren reklamlara harcanan paraya mı üzülelim? Fatma Hanım, havaya tohum saçan fotoğraf vermeyi seviyor. Ama aslında havaya İzmitlinin parasını saçıyor. Kişisel reklam ve algı için kaynakları kullanıyor. Tarlada fotoğrafı verdikten sonra anlaşılan dönüp buralara kimse bakmıyor. Havaya buğday atıp poz vermekle tarımsal kalkınma olmaz. Kişisel reklam ve algı için İzmit’in kaynaklarını heba etmeyin, halkımızın umutlarıyla oynamayın” dedi.

 

ÇALIŞTIRMIYORLAR ALGISINA KİMSE İNANMASIN 

AK Parti Meclis Üyesi Şener İnce de, İzmit halkı tarafından verilen denetim görevini yerine getirdiklerinin altını çizerek, “Burada amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek. İzmit’te bugüne kadar belediye başkanını çalıştırmıyorlar algısına lütfen kimse inanmasın. Bir belediye başkanının istediği yetkilerin %97’sine evet demiş bir meclis var. Ama yapılan iş ortada. Lavanta bahçesi kurduk dedikleri yerde bir yılda bir tane fidan yetiştiremediler” dedi.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım