REKLAMI KAPAT
  • 7.8233 TL
  • 9.3296 TL
  • 10.4466 TL
KOCAELİ 10°

İzzet Uzuner taburcu oldu

Pandemi hastanesi ilan edilen Seka Devlet Hastanesi’nde 41 gün süren koronavirüs mücadelesini yoğun uğraş ve emekler sonucunda kazanan İzzet Uzuner, sağlık çalışanlarının alkışları eşliğinde taburcu oldu.

 Yoğun bakımda Uyutuluyodu! 

Dilovası Diler Demir Çelik Fabrikası'nda çalışan, Türk Metal Sendikası İş Yeri Baş Temsilci Yardımcısı ve emlak işleriyle uğraşan İzzet Uzuner 7 Nisan’da ‘Covid-19’ teşhisi ile Seka Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedavisine başlanmak üzere gözlem altında tutulan Uzuner’in gün geçtikçe durumunun kötüye gitmesi sonucu yoğun bakıma alındı. Doktorlar tarafından uyutulan Uzuner, solunum cihazına bağlı yaşam mücadelesi vermeye başladı.

Tüm Kent Adeta Seferber Oldu

Kocaeli’de ilk İmmün plazma ve kök hücre tedavisi uygulanan hasta olma özelliğini de taşıyan Uzuner’e Kovid-19'a yakalanıp iyileşmiş ve sonrasında testleri negatife dönen hastadan alınan plazmanın uygulanması sağlandı. İzzet Uzuner 25 günlük yoğun bakım mücadelesinin ardından 1 Mayıs’ta servise alındı.41 gün süren hayat mücadelesini kazanan Uzuner, bugün sağlık çalışanlarının alkışları eşliğinde taburcu oldu.Evinde karantina sürecine gire Uzuner,  gözlem altında olmaya devam edecek 

Uzuner Ailesİ Teşekkür etti

7 Nisan’da ‘Covid-19’ teşhisi ile Seka Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İzzet Uzuner ve ailesi, 41 günlük süren yaşam mücadelesinde, birebir ilgilenerek yol gösteren ve büyük uğraşlar veren Dr.Lütfiye Baştürk Altan ve eşi Ozan Altan'a, Seka devlet Hastanesi'nde tedavi süreleri boyunca kendilerine yardımcı olan ve yakından ilgilenen sağlık çalışanlarına, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve tüm bakanlık yetkililerine teşekkür ettiler. 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI