KADEM KOCAELİ TEMSİLCİLİĞİ “GÜVEN TOPLUMUNUN İNŞASI” EĞİTİMİ İÇİN GÖLCÜK İLÇESİNDEYDİ
19 Nisan 2024 08:44

KADEM KOCAELİ TEMSİLCİLİĞİ “GÜVEN TOPLUMUNUN İNŞASI” EĞİTİMİ İÇİN GÖLCÜK İLÇESİNDEYDİ

Kadın ve Demokrasi Vakfı Kocaeli Temsilciliği “Güven Toplumunun İnşası, Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” eğitiminin dördüncüsünü 400 kişilik bir katılımla Gölcük ilçesinde gerçekleştirdi. Kadın ve Demokrasi Vakfı (KADEM)’in eğitim modüllerinden birisi olan “Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” eğitimi Türkiye’nin 55 temsilciliği vasıtasıyla hayata geçiriliyor.

KADEM Kocaeli Temsilciliği güven toplumunun sağlanması konusunda bir farkındalık oluşturmak amacıyla başlattığı eğitimlerin ilkini Başiskele’de 350 kişinin katılımıyla,  ikincisini Kartepe’de 1000 kişinin katılımıyla, üçüncüsü Derince’de 350 kişinin katılımıyla vermişti. Kocaeli Valiliğinin koordinasyonunda yürütülen planlama doğrultusunda, “Güven Toplumunun İnşası, Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları” eğitiminin dördüncü adresi Gölcük ilçesi oldu.

Eğitim, 17 Nisan Çarşamba günü, 11.00-13.00 saatleri arasında, Kocaeli Vali Eşi Selda Yavuz, Gölcük Belediye Başkan Eşi Türkan Sezer, Gölcük Kaymakam Eşi Gül Gültekin, kurum müdürleri ve ilgili kamu kurum çalışanları ve kadınların katılımıyla, Gölcük Kazıklı Kervansaray Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

KADEM tanıtım filminin ve 8 Mart kamu spotunun izlenmesi ile başlayan program, Kocaeli Temsilcisi Asuman Sert Erturan’ın konuşmasıyla devam etti. Erturan konuşmasında KADEM’in faaliyet alanlarından ve eğitim modüllerinden bahsetti.

400 kişinin katıldığı “Güven Toplumunun İnşası Şiddetin Anatomisi ve Çözüm Yolları Eğitimi’nin psikolojik boyutunu sosyolog Neslihan Sevinç, hukuki boyutunu avukat Ayşegül Öztürk, dini boyutunu ilahiyatçı Reyhan Ocak anlattı.

Programda Aile Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü / ŞÖNİM, İl Jandarma Komutanlığı /KADES ve İl Sağlık Müdürlüğü / KETEM bilgilendirme ve tanıtımlar yaptı. Genç KADEM stant çalışmasıyla il bazında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi, kadına ve aileye verilen devlet desteklerini anlattı.

Güven toplumunun oluşmasındaki en büyük engellerden biri olan şiddetin tüm yönleriyle ele alındığı eğitimlerle, şiddeti açığa çıkaran sebepler, şiddet türleri ve şiddetin önlenmesine yönelik çözüm önerileri hukuki, psikolojik ve dini boyutlarıyla ortaya konuluyor. KADEM Kocaeli Temsilciliği eğitimleri 12 ilçede vermeyi hedefliyor.

 

 

Güncelleme: 19 Nisan 2024 08:45
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X