Kağıt Müzesi’ne bir yılda 130 bin ziyaretçi
27 Aralık 2023 13:54

Kağıt Müzesi’ne bir yılda 130 bin ziyaretçi

Büyükşehir’in Türkiye’nin en büyük endüstriyel mirasına ev sahipliği yapan SEKA Kâğıt Müzesi, 2023 yılında 130 bin ziyaretçiyi ağırladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Türkiye’nin en büyük endüstriyel mirasının müzeye dönüşüm projesi olan SEKA Kâğıt Müzesi ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Kâğıt Müzesi yıl içerisinde bireysel ziyaretçiler, okul grupları ve özel grupların rehberli gezi programlarıyla katılım sağladığı ziyaretlerle birlikte 130 bin 893 kişiyi ağırladı.

ATÖLYE ETKİNLİKLERİ

SEKA Kâğıt Müzesi, 2023 yılında düzenlediği el yapımı kağıt atölyesi, ahşap atölyesi, origami, krigami ve quilling gibi kâğıt sanatları atölyelerine 690 kişi katılım sağladı.

KÖY OKULLARI PROJESİ

SEKA Kâğıt Müzesi’nin her yıl gerçekleştirdiği, ilimiz sınırları içerisinde bulunan ve kâğıt müzesine ulaşımı zor olan ilçelerdeki okullara giderek kâğıdın üretim süreçlerinin ve geri dönüşümün öneminin anlatıldığı köy okulları projesine bu yıl içerisinde 4.300 öğrenci katılım sağladı. Kâğıt Müzesi, ilerleyen yıllarda da projenin devamlılığını sürdürerek yarının çocuklarına umut olmaya devam edecek.

SERGİLER

Kâğıt müzesinde bulunan geçici sergi salonunda bu yıl içerisinde Kocaeli Yerel (Manav) Sergisi, Flanörün Hisleri Kişisel Resim Sergisi, Portraits of Sadness Resim Sergisi, Kâğıt Üstünde Ütopya ve Düş Gerçek resim sergilerinin gösterimi yapıldı.

ETKİNLİK VE PROJELER

SEKA Kağıt Müzesi’nin 2023 yılı içerisinde Sıfır Atık Festivali, 23 Nisan Çocuk Festivali, Resim Sergileri, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Drama Dersi, Avrupa Atık Azaltım Haftası Etkinliği gibi birçok etkinliğe ev sahipliği yaptığı projelere 5.612 kişi katılım sağladı.

HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

SEKA Kâğıt Müzesi, yıl içerisinde gerçekleştirdiği etkinlik, atölye ve gezi programları hizmetlerine yeni yılda da devam edecek. Güncel programlar hakkında detaylı bilgi almak ve atölye etkinliklerine katılım sağlamak isteyenler SEKA Kâğıt Müzesinin sosyal medya hesaplarını ve www.sekakagitmuzesi.com web adresini takip edebilir.

Güncelleme: 27 Aralık 2023 13:55
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X