• 6.5375 TL
  • 7.2389 TL
  • 8.1000 TL
KOCAELİ 12°

Kandıra'da dezenfekte çalışmaları devam ediyor

Kandıra Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler gece-gündüz demeden korona virüsüne karşı dezenfekte ve sterilizasyon çalışmalarını sürdürüyor. Toplu yaşam alanlarının yanı sıra bankalar, parklar, dernekler, sosyal tesisler, ticari taksiler, otobüsler, minibüsler, berberler, sanayi esnafı, eczaneler, cadde ve sokaklarda da dezenfekte çalışmaları yapılıyor.

Devletin belirlediği önlemler dahilinde Kandıra Belediyesi, koronavirüsün ülke genelinde yayılmasıyla tedbirleri elden bırakmıyor. İlk olarak ilçe genelinde yapılacak etkinlikleri, kültür merkezindeki kurslar ve faaliyetleri iptal ettiren belediye, dezenfekte ve sterilizasyon işlemlerine ağırlık verdi. Bu kapsamda Kandıra Belediyesi'ne bağlı temizlik ekipleri ilçe genelinde bulunan vatandaşların ortak kullanım alanları başta olmak üzere birçok yeri tepeden tırnağa dezenfekte ediyor. Yoğun mesai harcayan ekipler cadde ve sokakları da ihmal etmiyor. Kaldırımlardan korkuluklara, ATM’lere kadar vatandaşın yoğun kullandığı alanları ayrıntılı dezenfekte ettiren belediyenin önlemleri artıyor.

 

Belediye olarak çalışmalarına devam aralıksız devam ettiklerini ve edeceklerini ifade eden Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan, "Korona Virüsün kesinlikle hafife alınmaması gerekiyor. Biz belediyemiz olarak vatandaşımızın güvenliği ve sağlığı için elimizden gelen gayreti gösterirken, siz değerli hemşehrilerimden de isteğimiz Önlemlerinizi almanız ve evlerinizde kalmanız. Sağlığınız bizim için önemli. Tüm imkanlarımızı seferber ettik, etmeye de devam edeceğiz. Bu süreci, hep birlikte atlatacağız. Kurallara mutlaka uymalıyız. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın da ihtiyaçlarına yetişmeye çalışıyoruz. Evde kalma çağrısını belediye olarak biz de tekrarlıyoruz. Lütfen olabildiğince evde kalalım" ifadelerini kullandı.

 

BENZER HABERLER

Ellibeş, Kocaeli olarak kampanyaya en güçlü desteği sunacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı “Biz bize yeteriz Türkiyem” bağış kampanyasına en güçlü desteği sunacaklarını açıklayan AK Part İl Başkanı Mehmet Ellibeş” Milletvekillerimizden, sandık kurul üyelerimize bir bütün olan teşkilatlarımız başta olmak üzere, her görüşten ve düşünceden ülkesini seven, milletiyle dayanışma içinde olan herkesi bu kampanyaya katılmaya, “Biz bize yeteriz Türkiyem” diyerek haykırmaya davet ediyorum” dedi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET