REKLAMI KAPAT
  • 6.7530 TL
  • 7.5688 TL
  • 8.4982 TL
KOCAELİ 19°

KARTEPE’DE KAÇAK MASKE BASKINI

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri aldıkları ihbarı değerlendirerek baskın yaptıkları ruhsatsız iş yerinde 5 bin adet maske ele geçirdi.

Çin’in Hubei eyaletine bağlı olan Wuhan kentinden tüm dünyaya yayılan Covid-19 önlemleri kapsamında Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın talimatı ile gece gündüz çalışmalar aralıksız devam ediyor. Covid-19 önlemleri devam ederken Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri kaçak üretime göz açtırmıyor.

 

5 BİN MASKE İMHA EDİLDİ

Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri aldıkları ihbarı değerlendirerek iş yerine yaptıkları baskında ruhsatsız olmasının yanı sıra hijyen kurallarına uyulmadan üretilen 5 bin adet maskeye halka ulaştırılmadan önce el koydu. Ruhsatsız iş yeri mühürlenirken, gereken tutanakların tutulması sonrasında Zabıta ekipleri 5 bin adet maskeyi imha etti. Kartepe Belediyesi Zabıta Müdürü ali Özbayraklı “Kartepeli hemşehrilerimiz her türlü istek ve taleplerini  0 262 316 68 00 nolu telefondan bizlere ulaşabilirler” açıklamasında bulundu.

BENZER HABERLER

MEB açıkladı! Ehliyet kursu ve sınavlarında yeni önlem

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) ehliyet kursları ile teorik ve direksiyon sınavlarında, koronavirüsle mücadele önlemlerinin eksiksiz uygulanması amacıyla "Trafik Adam" animasyonu hazırlandı. Buna göre, kursiyerler ders aralarında toplu halde bir arada bulunmamaları hususunda bilgilendirilecek, kursiyerler eğitim alanlarına toplu halde götürülmeyecek. Toplu götürülmesi gereken durumlarda servis yapılacak araca, kapasitesinin yarısı kadar kursiyerin binmesi sağlanacak. Motosiklet ve iş makineleri uygulama eğitimi ve sınavlarında kursiyerlere kendilerine ait kask, baret, eldiven, kulaklık ve yelek gibi malzemeler kullandırılacak.

KÖŞE YAZARLARI

ANKET