• 7.7849 TL
  • 9.2502 TL
  • 10.3977 TL
KOCAELİ

Kesmar mağdur ediyor

Kesmar’dan alışveriş yapan bir vatandaş 60 TL tutan alışverişine 200 TL tüm para verdiğini ancak para üstü olarak kendisine 39.55 TL verildiğini iddia etti. Parasını istediğinde Kesmar’ın ilgisizliğiyle karşılaştığını ifade eden vatandaş mağduriyetini duyurmak istiyor

Kocaeli’de yaşayan bir vatandaş 12 Ekim günü Kesmar Market Vilayet Şubesi’nde alışveriş yaptığını ancak 60 TL tutan alışverişine 200 TL tüm para verdiğini ancak para üstü olarak kendisine 39.55 TL verildiğini iddia etti. Kesmar’ın ilgisizliği nedeniyle mağduriyet yaşadığını belirten vatandaş gazetemize ulaşarak şu ifadeleri kullandı: “12 Ekim günü Kesmar Market’e gittim. Alışveriş için her zaman gittiğim yerdir. 200 TL bütün para verip alışveriş yaptım alışverişim 60 TL tuttu. 39,55 kuruş verdiler. Güvendiğim için fiş almadım. Oradakileri de tanıyorum.

KAMERALAR SİLİNMİŞ

Eve gittiğimde cüzdanımı kontrol ettiğimde paranın eksik olduğunu fark ettim. Tekrar gittim durumu arz ettim. Kameralara bakılacağını ve kasaların kontrol edileceğini söylediler. Numaramı alıp dönüş yapacaklarını söyledikleri halde dönüş yapmadılar. Kameralara bakıp bakmadıklarını sormak için gittiğimde tüm Kesmar mağazalarının kameralarının silindiğini söylediler. Kasalarda da hiç açık yokmuş.

KASİYERİ İŞTEN ÇIKARTMIŞLAR

Bu durumda ben ‘Ne yapmam lazım’ dediğimde ‘Ben bunu kasiyerimden kesemem’ deyip beni yalancı durumuna düşürdüler. Kasiyeri tanıdığımı ve hangi kasada çalıştığını söylediğimde de kasiyeri işten çıkarttıklarını söylediler. Oradaki herkes beni tanıyor, ben de onlar tanıyorum. Beni yalancı durumuna düşürdüler. Ben de 100 TL ile batmayacağımı onların da batmayacağını ama itibarlarının zedelendiğini söyledim. Bir daha oradan alışveriş yapmam kimseye de tavsiye etmem.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI