Kocaeli Üniversitesi 25. Yıl Hizmet Onur Töreni düzenlendi
30 Mayıs 2024 09:01

Kocaeli Üniversitesi 25. Yıl Hizmet Onur Töreni düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı tarafından, Kocaeli Üniversitesi'ne 25 yıl ve üzeri hizmet vermiş olan idari personel için 'Hizmet Onur Töreni' düzenlendi.

Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Elif Öğüt, Prof. Dr. Ömer Faruk Çelik, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Eren ile Kocaeli Üniversitesi'ne 25 yıldan fazladır hizmet veren idari personel ve aileleri katıldı.

 

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, "Bugün sizler için olduğu kadar bizler için de çok anlamlı bir gün. Çünkü Üniversitemizde bugün bir ilki gerçekleştiriyoruz. Biz, Üniversite olarak sizlerden güç alıyoruz ve sizlerin emekleriyle bugünkü başarılı konumumuza ulaştık. İnanıyorum ki yine sizlerin tecrübeleri, deneyim paylaşımları ve emekleri ile daha da iyi noktalara ulaşacağız.' dedi.

 

Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, 'Kocaeli Üniversitesi sizin ikinci eviniz ve bizler büyük bir aileyiz. Kocaeli Üniversitesi Ailesiyiz. Sizler de bu ailenin en değerli üyelerisiniz. Yeri geldi hafta içi geç saatlere kadar çalışıp mesailere kaldınız, yeri geldi hafta sonu bile geldiniz, yeri geldi zorluklar da çektiniz ama en nihayetinde bu güzide kurumda 25 koca yılı geride bırakarak bu kurumun bugünlere gelmesinde pay sahibi oldunuz. Sizlerle beraber çalışmaktan dolayı büyük gurur duyuyorum.' diyerek bu zamana kadarki hizmetleri için personellere teşekkür etti.

 

Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Eren ise, 'Ülkemizin en güzide kurumlarından biri olan Kocaeli Üniversitemizin bugünlere gelmesinde siz değerli idari personelimizin çok büyük emekleri var. Her birinize tek tek teşekkür ediyorum. Biz mutlu bir üniversiteyiz ve hedeflerimiz var. Araştırma üniversitesi olma hedefimiz var. Hep birlikte bu amaca doğru koşmaya çalışıyoruz Neşet Ertaş'ın dediği gibi aşk ile koşan yorulmaz, biz de bu aşkla koşmaya çalışıyoruz.' açıklamasında bulundu.

 

İdari personeller adına ise Kocaeli Üniversitesi'nin en kıdemli personeli Fethiye Polat duygu ve düşüncelerini ifade etti. 'Bizler Kocaeli Üniversitesi'nin sadece çalışanı değil, bu kurumun ruhunu oluşturan temel unsurlarından birisiyiz.' diyen Polat, 'Kocaeli Üniversitesi'ni daha iyi noktalara getirmek için sabırla çalıştık. Bugün bizlere verilen bu belgeler, gurur belgeleridir. Üniversite yönetimimize bizleri onurlandırdıkları için teşekkür ediyorum.' dedi.

 

Açılış konuşmaları ardından, Kocaeli Üniversitesi'ne 25 yıl ve üzeri hizmet vermiş daire başkanları, şube müdürleri, fakülte ile myo sekreterleri ve idari personele, Rektör Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Elif Öğüt, Prof. Dr. Ömer Faruk Çelik, Genel Sekreter Doç. Dr. Mustafa Eren tarafından onur belgeleri takdim edildi.

 

Tüm personelin katılımı ile aile fotoğrafı çekilmesi ardından ise Doç. Dr. Gülşen Erdal şefliğinde Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tarafından 90'lar konseri verildi.

 

Güncelleme: 30 Mayıs 2024 09:02
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X