KOTO Meclis Üyesi Kümeli’ye  TOBB Mesleki Eğitim Kurulu’nda önemli görev
06 Eylül 2023 17:23

KOTO Meclis Üyesi Kümeli’ye TOBB Mesleki Eğitim Kurulu’nda önemli görev

Kocaeli Ticaret Odası Meclis Üyesi Handan Kümeli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Eğitim Kurulu’nda Raportörlük görevine seçildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği bünyesinde faaliyet gösterecek olan 18 ayrı komisyon ve kurulun görev dağılımları geçtiğimiz günlerde gerçekleştirildi. Bu kapsamda Kocaeli Ticaret Odası Meclis Üyesi Handan Kümeli de, Mesleki Eğitim Kurulu’nda raportörlük görevine seçildi. Meclis Üyesi Kümeli’yi bu önemli görev dolayısıyla kutlayan KOTO Başkanı Necmi Bulut, “Kocaeli Ticaret Odası olarak mesleki eğitimi, ülkemiz ve ilimiz iş dünyasının geleceği için çok önemsiyoruz. Bu noktada, Özel KOTO AOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz gibi atmış olduğumuz somut adımlar ve bunun önemli sonuçları var. Handan Hanım’ın da gerek eğitimdeki kıdemi, gerekse Odamızın bu yöndeki çalışmalarıyla, kurula üstün katkı sağlayacağını biliyoruz. Başarılarının daim olmasını diliyoruz” dedi.

KURUL İLK TOPLANTISINI YAPTI

Öte yandan, Mesleki Eğitim Kurulu ilk toplantısını da TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seyit Ardıç’ın başkanlığında gerçekleştirdi. TOBB temsilcisi ve Başkan Danışmanı Çağlayan Dündar’ın da katıldığı toplantıda, devlet ve özel sektör (PYK) ile yönetilen okulların sorunlarının direkt kurulacak temaslar ile TOBB, Milli Eğitim Bakanlığı ve ÖSYM’ye iletilmesi, çözümü noktasında da çok yönlü uygulamalar geliştirilmesi kararlaştırıldı. 

Güncelleme: 06 Eylül 2023 17:23
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Enes Akbal
Toyota
Gönül Otomotiv
X