LOKANTA,KAFE,PASTANELERDE YENİ DÖNEM!
19 Aralık 2023 09:04

RESMİ GAZETE'DE YAYINLANDI LOKANTA,KAFE,PASTANELERDE YENİ DÖNEM!

Ticaret Bakanlığı'ndan "Fiyat Etiketi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yeni yönetmeliğe göre, işletmeler hizmetin özelliği ve tüketiciye sunuluş biçimine göre fiyat listesini iş yerine asmakla yükümlü olacak. Lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek içecek hizmeti veren iş yerleri fiyat listelerini giriş kapısı ve masa üstlerine koyacak.

Uygulama, 1 Ocak 2024 tarihinde başlayacak.

Yönetmeliğin 8'inci maddesinin birinci fıkrasının eski ve yeni hali şu şekilde:

LOKANTA, RESTORAN, KAFE VE PASTANELERDE YENİ DÖNEM

Hizmetlerin özelliğine ve tüketiciye sunuluş biçimine göre, tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano ve benzerleri, hizmetin sunulduğu iş yerinde, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde asılır, takılır veya konulur.

FİYAT LİSTESİ ZORUNLULUĞU GETİRİLDİ

Hizmetlerin özelliğine ve tüketiciye sunuluş biçimine göre, tarife ve fiyat listelerine ilişkin belge, levha, pano ve benzerleri, hizmetin sunulduğu iş yerinde, ayrıca lokanta, restoran, kafe, pastane ve benzeri yiyecek ve içecek hizmeti sunulan iş yerlerinde ise iş yerinin giriş kapısının önüne ve hizmet sunulan masaların üstüne, tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilir ve okunabilir şekilde asılır, takılır veya konulur.

Güncelleme: 19 Aralık 2023 09:11
Sedat Köse
KOTO
yyh
diler
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
KSO
lastik-iş
KROMAN
Toyota
Gönül Otomotiv
X