Malatya'da 5 büyüklüğünde deprem
24 Ağustos 2023 09:16

Malatya'da 5 büyüklüğünde deprem

AFAD'dan son dakika deprem açıklaması geldi. Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde sabah saat 08.35'te 5 büyüklüğünde deprem oldu. Adıyaman, Tunceli ve Diyarbakır gibi çevre illerden hissedildi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, deprem sonrası saha taraması yaptıklarını şu an kendilerine ulaşan olumsuz bir durum olmadığını belirtti. İçişleri Bakanı Yerlikaya'da başta AFAD olmak üzere ilgili kurumların tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başladığını söyledi.

AFAD, Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde saat 08.35'te 5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. Merkez üssü Yeşilyurt olan 5 büyüklüğündeki depremin 7 kilometre derinlikte olduğu belirlendi. Çevrede illerden de hissedilen deprem kentte paniğe neden olurken, yetkili isimler herhangi bir olumsuzluğun yaşanmadığnı belirtti. 

BAKAN YERLİKAYA: TÜM EKİPLER SAHA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

İçişleri Bakanı Yerlikaya "Malatya İli Yeşilyurt ilçesinde saat 08.35’de 5.0 büyüklüğünde meydana gelen depremde, başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha tarama çalışmalarına başlamıştır. Depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum." açıklamasında bulundu. 

ÇINAR: OLUMSUZ BİR DURUM YOK

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar TGRT Haber'de yaptığı açıklamada, depremin şiddetli hissedildiğini ancak kısa sürdüğünü söyledi. Arama ve tarama çalışmalarının devam ettiğini belirten Çınar, "Ekiplerimiz gelen ihbar ve bilgilere odaklandılar. Herhangi olumsuz bir çağrı almadık. Çok şükür bize yansıyan olumsuz bir durum yok. Maalesef bugünlerde artçı sarsıntılar arttı. Rabbim milletimizi korusun" dedi.

 

Güncelleme: 24 Ağustos 2023 09:19
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Enes Akbal
Toyota
Gönül Otomotiv
X