REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 21°

MİNİK ŞEFLER BAŞKAN ÜZÜLMEZ’İN KONUĞU OLDU

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği tarafındanBodrum’da düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünlerle “Minik Şefler Festivali”nde dereceye girenKartepeli minikleri makamında misafir etti.

Kartepeli minik şeflerin de katıldığı Gastronomi Kültür ve Turizm Derneği tarafından Bodrum’da düzenlenen Coğrafi İşaretli Ürünlerle “Minik Şefler Festivali” birbirinden renkli görüntülere sahne oldu. Ortakent-Yahşi Mahallesinde düzenlenen ve minik şeflerin hünerlerini gösterdiği festivalde yöresel ürünlerden oluşan yemekler yapıldı. Kocaeli, Diyarbakır, Mersin, Yalova, Muğla, Hakkâri, Gaziantep,
Eskişehir illeri olmak üzere 10 okuldan yaklaşık 300 çocuk festivale katıldı.

 


KARTEPELİ MİNİK ŞEFLERE ‘’EN İYİ KOSTÜM JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ’’

 


Kültürel zenginliklerimizin tanıtıldığı festivalde yerini alan Kartepeli minik şefler, Kartepe’nin coğrafi işaretlenmesi yapılmış ürünü olan ayvanın tanıtımını gerçekleştirirken, baklava yufkasından yaptıkları Ayva Kreması ve Hindi Tiridi gibi yöresel lezzetlerimizi jürinin beğenisine sundu. Yöresel kıyafetlerin ayrıca tanıtıldığı festivalde ‘’En iyi Kostüm Jüri Özel Ödülü’’ Kartepeli minik şeflere verildi.

 

 


ÇOCUK MEHTERAN TAKIMI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

 


Yemek şovları, yemek yarışmaları, skeçler, müzik ve halk dansları gösterilerinin yer aldığı festivale katılan Kartepe Belediyesi Çocuk Mehteran Takımının göstermiş olduğu sahne performansıyla izleyenlerinden büyük alkış aldı.

 


MİNİK ŞEFLERİ TEBRİK ETTİ

 


Yapılan yarışma ve kazanılan ödüller hakkında bilgi alan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez “Kartepeli minik şeflerimizin çalışma azmi ve başarısı bizleri sevindirmektedir. Kartepemizin kültürünün tanıtılması noktasında gençlerimizin sorumluluk hissederek hareket etmesi bizleri ayrıca mutlu etmiştir. Gençlerimizin bilinçli ve donanımlı yetişmesi çok önemlidir. Bunun içinde bütün imkanlarımızı seferber
ediyoruz” dedi. Ziyaret sonunda Başkan Üzülmez, minik şefleri tebrik ederek hediyeler verdi.

 

 

 

 

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET