REKLAMI KAPAT
KOCAELİ

Cansu ALBAYRAK

Nihat Değer: CHP olarak bu anlayışı bitireceğiz

İzmit Belediyesi Mayıs ayı meclis toplantısı geçtiğimiz günlerde gerçekleşti.Meclis toplantısında gündem maddeleri görüşülmesi sonrası meclis üyeleri divana soru önergeleri yönlendirdi. MHP’li Meclis üyeleri İlker Kazan ve Engin Duymaz, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e geçtiğimiz haftalarda belediye şirketine ataması yapılan 65 Yaşındaki Nihat Değer’i sordu. Değer’in uzmanlık alanlarını soran meclis üyeleri aynı zamanda Nihat Değer’in oğluna ait olan Etüt Merkezi’ne, Hürriyet’in eşi Murat Hürriyet’in de ortak olduğunu iddialarını sormuştu.

“KUYRUKLU İFTİRA”


Nihat Değer ve ortaklık sorusuna yanıt veren Hürriyet, “ Bu cümleyi kurmak istemezdim ama bu bildiğiniz kuyruklu iftira. Benim çocuğum basını takip ediyor. Biz küçük bütçeler ile geçiniyoruz. Benim eşim yıllardır işçi servisi ile işe gider ve gelir. Benim eşim fabrikada emeği ile çalışır. Kimsenin parasına göz dikmedi ve dikmez de. Ailem konusunda hassasım eleştiriyi kaldırım ama aileme girmeyin. Benim eşim aslında atanamayan öğretmen. Bir dönem okul açma planı oldu ama bütçemizi aştı. Ben zengin başkan değilim. Benim evim bile kayınpederime ait” dedi.


“ÇAPSIZLARA İNANMIŞLAR”


Hakkındaki iddialar hakkında yazılı açıklamada bulunan SARBAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Değer ise, “17 Mayıs İzmit Belediye Meclis Toplantısı’nda MHP meclis üyelerinin verdiği önerge çok komik ve çok ilginçtir. Fatma Kaplan Hürriyet ve Nihat Değer karşıtı, çapsız birilerinin önerisine inanmış ve önerge vermişlerdir. Kulaktan duyma ve maddi temeli olmayan bilgilerle konuşmuşlar ancak nafile, boşa çıkmıştır. Çünkü böyle bir ortaklık yoktur.

 

“YILLARCA TOPLUMA HİZMET ETTİM”


Ben, 1990’da Kocaeli’ye geldim ve bugüne kadar eğitim emekçileri ve demokrasi mücadelesinde her zaman ön planda oldum. Sendika başkanlığı ve konfederasyon yöneticiliği yaptım. Üç dönem Derince ilçe başkanlığı yaptım. Sınıf öğretmeni ve sosyal bilgiler öğretmeni olan bir eğitimciyim ve sendikacı olarak da yıllarca topluma hizmet ettim. Çocuklarımın açtığı özel eğitim kursunun hiç kimseyle ortaklığı olmadığı gibi kurum, gelinim Meltem Değer’in üzerinedir. Böyle bir eğitim faaliyetleri gösterdikleri için ve geleceğimiz olan çocuklarımıza katkı sundukları için kendilerine teşekkür ediyorum.


“ÇAMUR AT İZİ KALSIN”


Oğlum Çağdaş Değer fizikçi, gelinim Meltem Değer matematikçidir. Kendi özel eğitim öğretim kurs merkezlerini açtılar. Pandemi sürecine rağmen hiçbir öğretmen arkadaşını işten çıkarmadan çalışmaya devam ediyorlar. Memnun olunması gerekiyor. Bu zor dönemde para kazanmak yerine dayanışma içerisinde çalışanları mağdur etmediler. Sıkıntısı olan gitsin yasal araştırmaları yapsınlar. Milli Eğitim Bakanlığı şartlarına göre; gereği yapılmıştır. Bir şey söylerken ve eleştirirken karşıdakinin kim olduğunun iyi bilinmesi gerekir. Ben Nihat Değer, eşim ve çocuklarım eğitimci aileden gelen eğitimci kişileriz. Siyasette çamur at izi kalsın anlayışını CHP olarak bitireceğiz. Hakkın, hukukun, adaletin olduğu bir siyasi anlayışı artık hayata geçireceğiz” ifade etti.


Cansu Albayrak

YORUMLAR

 • Toplam 1 yorum

Yazan: Yurttaş.

Daha çok soru bekliyoruz.Hatta bu soruları kendinize sorun ve sonra İzmit belediyesinin icraatlarını eleştirin.Maske dağıtamayanlara, aşı bulamayanlara, halkı patates soğana muhtaç bırakanlara, market-pazar gezip en ucuz ürünü bulan vatandaşın halini sorun, mecliste bizimde sesimizi dillendirin.Sırf CHP belediyesi diye engel olmayı ne zaman bırakıp sokağın sesi olmaya sıra gelecek. Ey MHP ey AKP...

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım