• 7.5796 TL
  • 8.8341 TL
  • 9.6667 TL
KOCAELİ 28°

Özcan, ot biçme işiyle ilgili gerçekleri açıkladı

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Fatih Özcan, Temmuz Ayı Meclis Toplantısında da gündeme gelen ot biçme işiyle ilgili gerçekleri açıkladı.

ÇALIŞMAMAK, TASARRUF DEĞİLDİR

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in daha önce Kocaeli geneline kısa mesaj atarak 500 bin TL tasarruf yapıldığını iddia ettiğini belirten Özcan şunları söyledi: “İzmit Belediye Başkanı, bazı konularda halkımızı aleni şekilde yanıltıyor. Son olarak ot biçme işiyle ilgili ihalede 500 bin TL tasarruf sağlandığını Kocaeli’nin tamamına kısa mesajla bildirdi.

Oysa, geçen yıl yapılan ihale tarihlerine bakıldığında herşey çok net ortada. İzmit Belediyesi geçen yıl ot biçme işlemine Nisan Ayında başlarken, bu yıl yaklaşık iki ay geç başlandı. İzmit’i dolaştığınızda her tarafı kaplayan otlara bakarak bunu anlamak mümkün.

Geçen yıl iki kez ihale yapıldı. İlki 214 bin 200 TL, ikincisi 217 bin TL. Bu yıl ilk etap yapılmadığı için ikinci etap çalışma hesap edilerek karşılaştırma yapılıyor. Ancak çalışmamak, tasarruf değildir. Geç başlayıp, erken bitirilecek bir işi, geçen yıl tam zamanlı ve doğru yapılmış bir işle karşılaştırarak maliyet hesabı yapmanın doğru olmayacağı çok basit mantıktır. İzmit’e hak ettiği hizmeti sunmak, çevre düzenlemesini önemsemek gerekirken, doğru olmayan bir karşılaştırmayla göz boyanıyor. İzmit, hizmet bekliyor” dedi.

 

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

Tasarruf yapmışmış

Yazan: Mehmet

İş yapmazsan tabi tasarruf yaparsın. çöp toplama ot biçme sonra para biriktirdim de. Önce yapman gerekenleri yap, proje üret sonra bakalım tasarruflarına

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI