ÖZTÜRK'ÜN 'ÖDEYECEĞİM' DEDİĞİ VE ÖDEMEDİĞİ HESAP KOCAELİSPOR TARAFINDAN ÖDENDİ!
13 Eylül 2023 11:33

ÖZTÜRK'ÜN 'ÖDEYECEĞİM' DEDİĞİ VE ÖDEMEDİĞİ HESAP KOCAELİSPOR TARAFINDAN ÖDENDİ!

İKM Başkanı Murat Öztürk’ün 'hesabı ben ödeyeceğim' diyerek mağdur ettiği esnafın alacağı ödendi. Durumdan haberdar olan Kocaelispor Başkanı Engin Koyun hesabı ödeyerek esnafın mağduriyetini giderdi.

Kocaelispor’lu futbolcular ve yöneticilerden oluşan heyet kapan önünde Kebapçı Memduh’ta verilen yemekte ağırlandı. 50 kişilik planlanan organizasyona yaklaşık 90 kişi katılım sağladı. İKM Başkanı Murat Öztürk tarafından gerçekleştirilen organizasyonda hesabın 23 bin TL gelmesinin arından ise yemekten önce “Hesaplar benden” diyen Öztürk’ün kabarık gelen hesap sonrası “Bu hesap çok oldu ben veremem” dediği öğrenilmişti.

HESAP KOCAELİSPOR TARAFINDAN KAPATILDI

4 gün boyunca mağdur edilen esnaf ise paranın tahsil edilmesi yönünde istekte bulundu. Yaşanan olay sonrası açıklama yapan Öztürk ise hesabı kendisinin kapattığın ve esnafa dün 20 bin TL’lik bir para gönderdiğini ileri sürdü. Fakat Öztürk’ün bu açıklamalarının doğru olmadığı öğrenildi. Durumdan haberdar olan Kocaelispor Başkanı Engin Koyun'un olaya el attığı ve esnafın mağduriyetini çözmek adına harekete geçtiği öğrenildi. Esnafa olan borç Kocaelispor tarafından kapatıldı. 

Kocaelispor ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada " Değerli Kocaelisporlular,

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Merkezi (İKM) Başkanı Murat Öztürk’ün davetlisi olarak 09.09.2023 tarihinde Kapanönü’nde değerli İzmitli esnaflarımızla, vatandaşlarımızla bir araya geldik.

“KULÜBÜMÜZÜN ADININ GEÇMESİ ÜZÜNTÜ VERİCİ”

Söz konusu programda yine İKM Başkanı tarafından Kapanönü’nde yemeğe davet edildik. Bu yemeğin parasının ödenmediğini daha sonra basın yoluyla öğrenmiş bulunmaktayız.
İzmitlilerle buluşma programımız bizler açısından ne kadar mutluluk verici olduysa, hesap ödenmemesiyle ilgili bir haberde kulübümüzün adının geçmesinden daha fazla üzüntü duyduk.Durumdan o an haberimiz olsa, gereği mutlaka yapılacaktı. Ancak misafir olarak katıldığımız bir programda böyle bir hadise yaşanacağı aklımızın ucundan geçmemiştir. Öncelikle yemek yediğimiz mekan sahibi esnafımızın mağduriyetini Kocaelispor Kulübü olarak ivedilikle giderdiğimizi, İKM Başkanı tarafından söz verilen yemek parasını kulübümüz tarafından bugün sabah ödendiğini belirtmek isteriz.Bizleri o gün son derece misafirperver bir şekilde ağırlayan, yakın ilgi gösteren mekan sahibi Barkın Atakan’a ayrıca teşekkür ederiz. Saygılarımızla kamuoyunun bilgisine sunarız.”

Güncelleme: 13 Eylül 2023 12:44
BENZER HABERLER
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Enes Akbal
Toyota
Gönül Otomotiv
X