REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 21°

Sadece 3 atalık değil hergün beraberiz.

Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok

SEKA Kâğıt Müzesi ve Genç İzmitliler Platformu Dünya Engelliler Günü kapsamında "Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok" etkinliği gerçekleştirdi. Herhangi bir Aralık’ta değil her zaman yanınızdayız sloganıyla gerçekleştirilen programda engelli bireyler gönüllerince eğlendi.

Bir Aralık’ta Değil Her Zaman Beraberiz

Platform üyeleri engelli öğrencilere yönelik yaptığı programda, özel eğitim öğrencilerine yönelik sunumlarda bulundu. Genç İzmitliler Platformu Başkanı Samet Şengöz yaptığı konuşmasında “ Bizler Genç İzmitliler Platformu olarak kimsesizlerin kimsesi, sessizlerin sesi olmak için, kentimize ve şehrimize sosyal kültürel ve insani anlamda elimizden gelen her türlü katkıyı sağlamak için yola çıktık. Şunu unutmamalıyız ki hayata karşı engel yok. Hepiniz bizim özel kardeşlerimizsiniz ve sizi özel kılan engel durumlarınız değil, engelleri aşmış olmanızdır. Bizler hayatın her alanında sizlerle birlikte olacağımıza söz veriyoruz. Bir gün değil her gün, bir Aralık’ta değil her aralıkta beraberiz diyorum.” dedi.

Doyasıya Eğlendiler

Etkinliğe Suadiye Cemal Doğan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Cemil Meriç Engelsiz Yaşam Merkezi, Mürvet Evyap Özel Eğitim Okulu ve Elif Özel Eğitim Okulu’ndan toplam 160 birey ve 25 eğitmen katılım sağladı.

SEKA Kâğıt Müzesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikte sunum ve konuşmaların ardından Can Babalık ve Ahmet Talha isimli öğrenciler mini bir konser verdi. SEKA Kâğıt Müzesi Origami Atölyesi ve Yüz Boyama atölyelerinde doyasıya eğlenen çocuklar günü Kocaeli Bilim Merkezi’nin gerçekleştirdiği Bilim Şov ile tamamladı.

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET