Tanju Özcan'dan 'yerel seçim' çıkışı: Kılıçdaroğlu'nun söylediklerini tek tek ifşaladı
13 Ağustos 2023 10:29

Tanju Özcan'dan 'yerel seçim' çıkışı: Kılıçdaroğlu'nun söylediklerini tek tek ifşaladı

14-28 Mayıs seçimleri sonrası CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı bayrak açan ve partiden ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan "Ne Oluyor?" programında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Özcan'ın 2024 yerel seçimleri ile ilgili bomba açıklamaları dikkat çekti. Özcan, Kılıçdaroğlu'nun "yeni CHP" için söylediklerini de tek tek ifşaladı.

14 ve 28 Mayıs genel seçimlerindeki muhalefetin uğradığı ağır hezimetin ardından CHP'deki "değişim" isyanı her geçen gün artıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise 'istifa ve değişim' çağrılarına kayıtsız! Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı Ankara'ya yürüyen ve genel merkezin önüne 'koltuk' fırlatan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan dün akşam katıldığı CNN TÜRK'te canlı yayınlanan "Ne Oluyor?" programında önemli açıklamalar yaptı.

CHP'yi yerden yere vuran Tanju Özcan "CHP'nin terör örgütleriyle işbirliği yapan mevcut zihniyet ve yönetim ile yerel seçimlerde İstanbul ve Ankara'yı kaybedeceğini söyledi. Özcan'ın Kılıçdaroğlu için "başarısızlığın isimlendirilmiş hali" değerlendirmesi de dikkat çekti.

TANJU ÖZCAN YENİDEN ADAY OLACAK MI?

Tanju Özcan yeniden aday olup olmayacağı sorusuna ise Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) başında kaldığı sürece CHP'den aday adayı olmayacağını belirtti.

Tanju Özcan'ın açıklamalarından önemli başlıklar şöyle;

"KILIÇDAROĞLU GENEL BAŞKAN OLDUĞU SÜRECE CHP'DEN ADAY OLMAYACAĞIM"

"Eski tüzükte ihraç yazıyordu şimdiki tüzükte geçici çıkartma yazıyor. İhraç kelimesi artık yeni tüzükte geçmiyor. Eskiyle yeni arasında pek bir fark yok, ben şu anda ihraç edildim. Ben şimdi mahkemeye müracaat edeceğim. Gerekçeli kararın bana tebliğini bekliyorum, kendimde hukukçu olduğun için bunları da rahat ifade edebiliyorum. Gerekçeli karar bana tebliğ edildikten sonra zaten benim savunmam alınmadan hakkımda karar verildi. Bununla ilgili avukatım gitti durumu anlattı. Mahkeme muhtemelen benimle ilgili geri dönüş kararı verecektir ama geri dönsem bile Sayın Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) başında kaldığı sürece ben zaten CHP'den aday adayı olmayacağım. O sadece haksızlığın bir tespiti olarak kalacak mahkeme kararı, sayın Kılıçdaroğlu gidene kadar.

Mahkeme diyelim benim kararıma aykırı bir karar verdi, Genel Merkezi haklı buldu, burada zaten partiye geri dönemiyorum. Velev ki beni haklı buldu mahkeme, ihraç kararını kaldıracak, ben CHP'ye geri döneceğim. Sade bir üye olarak döneceğim ama ben CHP'den sayın Kılıçdaroğlu olduğu sürece aday adayı olmayacağımı ifade ediyorum. 

"CHP'Yİ HDP İLE BİR ÇİZGİDE KONUMLANDIRMAYA ÇALIŞIYORUM" İDDİASI

Kılıçdaroğlu'da şu kelimeyi kullanıyordu "Yeni CHP, Yeni CHP". Sonra Tokat milletvekilimiz sordu "Efendim yeni CHP'den ne anlamayalıyız" dedi. Kılıçdaroğlu da o zaman şöyle anlatayım dedi, "Sayın Baykal bu partiyi, merkezle MHP arasına konumlandırmaya çalışmış ben oradan alıp merkezle HDP'nin eski adı olan BDP ile arasında bir çizgiye konumlandırmaya çalışıyorum" diyince "Efendim sayın Baykal'ın yaptığı ne kadar doğrudur tartışılır ama sizin yapmaya çalıştığınız şey son derece yanlış, yeni CHP'den bunu kastediyorsanız siz hiçbir zaman CHP gibi Atatürkçü, milliyetçi olan bir partiyi BDP gibi HDP gibi terör örgütü sözcülüğü yapan bir partiye yaklaştıramazsınız, bunun sonucu felaket olur" dedim. Sonra zaten birkaç ay sonra da sayın Kılıçdaroğlu "Yeni CHP" söylemlerinden vazgeçti başka yollara saptı.

CHP'NİN FABRİKA AYARLARINA DÖNECEĞİNE İNANMIYORUM

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu olduğu sürece CHP'nin fabrika ayarlarına geri döneceğine asla inanmıyorum. Genel Başkan değişmediği sürece, ekibi değişmediği sürece bu parti yoluna girmez. Ben koltuğumda otururken bunları söyledim. Önemli olan partinin başarılı olması. 2018 yılında bu tüzüğü hazırlayan Bülent Tezcan idi. Değişim talebini samimi bulamıyorum. Bir zamanlar Kemal Bey'in sağ koluydu birlikte antidemokrat tüzüğü hazırladılar. İlkesel bir değişiminden bahsediyorum. Sadece değişim demekle değişim olmuyor. Ben AK Parti seçmeni olsam niye Davutoğlu için CHP'ye oy vereyim?

"BOLU SEÇİMLERİNE BAĞIMSIZ OLARAK GİRMEK İSTİYORUM"

Bolu'da seçimlere bağımsız olarak girmek istiyorum. Bolular benim bağımsız girmemi mi istiyor parti çatısı altında mı girmemi istiyor bunu soracağım."

"KILIÇDAROĞLU BAŞARISIZLIĞIN İSİMLENDİRİLMİŞ HALİ"

Kılıçdaroğlu ile kişisel olarak bir sorunu olmadığını belirten Özcan, "Kılıçdaroğlu başarısızlığın isimlendirilmiş hali. Eniştem olsa en sevdiğim eniştem olurdu ama siyaseten başarısız olmuş bir insanın koltuğa yapışıp kalmasını ben hazmedemiyorum." açıklaması da dikkat çekti.

Güncelleme: 13 Ağustos 2023 10:31
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Enes Akbal
Toyota
Gönül Otomotiv
X