REKLAMI KAPAT
  • 6.8741 TL
  • 7.7564 TL
  • 8.6619 TL
KOCAELİ 30°

Taştekin: “İzmit Belediyesi daha fazla zaman kaybetmemeli”

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Mimar Güzin Taştekin, Türkiye’nin konuştuğu Karabaş Mahallesi Hafız Binbaşı Caddesi’nde su gideri için üç kolonunda delik açılan binayı inceledi.

KOLONLARI KESİLEN BİNAYA GİTTİ

İzmit Karabaş Mahallesi Hafız Binbaşı Sokak No:32 adresinde, Kocaeli Adliyesi’nin tam karşısındaki 5 katlı binanın zemin katında yapılan hafriyat çalışması sırasında 3 kolonunda müteahhit firma tarafından büyük delikler açıldı. İnşaat Mühendisleri Odası’nı bile hayrete düşüren işlemle ilgili Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı da soruşturma başlattı. Söz konusu çalışmanın şubat ayından bu yana devam ettiğini ve izinsiz yapılan bu çalışmanın durdurulması için belediyeye ihtar çekildiğini hatırlatan Taştekin şunları söyledi:

“İZMİT’İ GERÇEKTEN ÇOK SEVİYOR!”

“İzmit, 17 Ağustos Deprem Felaketini en ağır şekilde yaşadı. İnsanlar aylarca evlerine giremedi. Bu acıyı yaşamış ve görmüş birinin, bugün burada yapılan işleme duyarsız kalamaması gerekirdi.

Bu bina İzmit Belediyesine sadece 1 km uzaklıkta. Kaldı ki, hak sahipleri bu inşaat uygunsuz diye aylar önce dilekçe de vermiş. İnsan hayatını hiçe saymadan, biran önce burada gereği yapılmalı. Burada yaşayan insanların can ve mal güvenliği hiçe sayılmamalı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Hanım da bir avukat. Bu bina Kocaeli Adliyesi’nin tam karşısında.

Bu sorun çok önce tespit edilmeliydi. En azından hak sahibin başvurusu dikkate alınarak bir görevli burada inceleme yapmalıydı. Şimdi daha fazla zaman kaybetmeden gereği yerine getirilmeli. İnşaat Mühendisleri Odası bile bu işin yanlış olduğunu söylüyor. İzmit Belediye yönetiminden daha duyarlı olmasını bekliyoruz”.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET