Temel Kotil, Derince’de Gençlerle Buluştu
08 Mart 2024 22:23

Temel Kotil, Derince’de Gençlerle Buluştu

Derince Belediyesi’nin konuğu olarak kentimize gelen Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil 'Gençlerle Söyleşi' programında Derinceli öğrencilerle bir araya geldi

DERİNCE BELEDİYESİ’NİN EV SAHİPLİĞİNDE

Derince Belediyesi’nin düzenlediği ilçede eğitim gören 12. sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleşen 'Gençlerle Söyleşi' programına konuk olan Türk Uçak Sanayii Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, 'Gençlerle Söyleşi' programında önemli mesajlar verdi. Derince Belediyesi Başkanı Zeki Aygün’ün ev sahipliğinde Yelken Kafe’de gerçekleşen program Derince Kaymakamı Mustafa Demirelli, Derince İlçe Milli Eğitim Müdürü Ayhan Erin, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti. Katılımın yoğun olduğu programda ilk konuşmayı yapan isim Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün oldu.

 

BAŞKAN AYGÜN’DEN MESAJLAR

Başkan Aygün konuşmasında katılımları dolayısıyla Temel Kotil’e teşekkür ederek “Türkiye'nin savunma sanayiinde dışa bağımlılığını azaltmak amacıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde kurulan TUSAŞ’ın özellikle son yıllardaki çalışmalarını hepimiz gururla izliyoruz. Türkiye'nin milli savaş uçağı KAAN’ın ilk uçuşuna hepimiz şahitlik ettik. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde son 22 yılda yaptığımız hamlelerle ülkemiz adeta kabuk değiştirdi. Dünyada küresel güçlere karşı artık oyun kuran ve sözü her geçen gün daha fazla dinlenen bir ülke olarak bizim ‘Türkiye Yüzyılı’ hedefimiz var. Ülkemizi bu hedeflere ulaştıracak olanlar ise bu salonları dolduran gençlerimiz olacak. Sizler bizim umudumuz, hayalimiz, yarınlarımızsınız. Sizin yapacağınız çalışmalarla ülkemizin daha nice gurur duyulan eserlere imza atacağına inanıyorum” dedi.

 

TUSAŞ’TA YAŞ ORTALAMASI 30

Konuşmasında TUSAŞ bünyesinde yapılan çalışmalarda gençlerin önemli rol oynadığını belirten Prof. Dr. Temel Kotil, “Biz gençlerimize güveniyoruz, bu projeler sizlerin eseri olacak. TUSAŞ’ta yaş ortalaması 30” dedi. Milli muharip savaş uçağı Kaan ile ilgili bilgiler de veren Kotil, Kaan’ın 2028 yılında Hava Kuvvetleri’ne teslim edileceğini söyledi. Ülkemizde TUSAŞ, Aselsan ve Baykar gibi çok önemli kurumların olduğunu belirten Kotil “Kaan yalnız TUSAŞ için değil topyekün bir başarıdır. Başarının merkezinde ise genç arkadaşlarımız, yani sizler varsınız” dedi. Öğrencilere eğitim hayatları ile ilgili tavsiyelerde bulunan Kotil, “Üniversitede ne okumak istiyorsanız o bölümü seçin. Eğer kalbinizi vermezseniz başarılı olma şansınız sıfıra yakındır” diyerek, kendi hayatından kesitler de aktardı. Gençlerle söyleşi programı soru cevap kısmının ardından Derince Kaymakamı Mustafa Demirelli ve Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün Prof. Dr. Temel Kotil’e hediye takdimi ile sona erdi.

 

Güncelleme: 08 Mart 2024 22:23
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X