• 6.7773 TL
  • 7.3231 TL
  • 8.3373 TL
KOCAELİ 17°

Temizlik işleri amirleri de görevden alındı

İzmit Belediyesinde görevden almalar devam ediyor. Temizlik İşleri Müdürüyle birlikte iki amirin de işine son verildi

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile İzmit belediyesi kadrosu bünyesine geçirilen Emrah Uysal ile Nurullah Aras’ın da işine son verildi. Emrah Uysal, temizlik işleri müdürlüğünde teknik amir, Nurullah Aras idari amir olarak görev yapıyordu. İzmit Belediyesinin en önemli birimi temizlik işleri. Yaklaşık 10 yıldır 500 kişilik ekibi başarıyla yöneten iki amirin de işine sessiz sedasız son verildi.

500 çalışandan sorumluydular

Yaklaşık 10 yıl önce belediyenin yan kuruluşlarında dışarıdan hizmet alımı şeklinde temizlik işlerinden sorumlu müdür olarak göreve başlayan ancak performansları nedeniyle belediyeye transfer edilen Uysal ile Aras, İzmit’te geri dönüşümden, evsel atıkların toplanmasına kadar bütün temizlik işlerini yapan yaklaşık 500 çalışan ile 85 çöp arabasından sorumluydu.

Valiliğe gönderildiler

Günlük çöp toplama programlarını hazırlayıp, gerekli görevlendirmeleri yapan bu iki ismin bugün Temizlik İşleri Müdürü Umut Ongül ile birlikte görevlerine son verildiği ve Kocaeli Valiliğine gönderildiği öğrenildi. Ongül ve iki amirin aynı anda görevden alınmaları, temizlik işlerinde adeta deprem etkisi yarattı. Bu durumun İzmit’te çöp toplama, sokak temizliği gibi işlerde aksama yaratmasından endişe ediliyor.

 

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET