“TOPLU TAŞIMA YÜZDE 63 ZAMLANDI YOKSUL HALKIMIZ ŞİMDİ NE YAPACAK?”
02 Ağustos 2023 12:33

“TOPLU TAŞIMA YÜZDE 63 ZAMLANDI YOKSUL HALKIMIZ ŞİMDİ NE YAPACAK?”

İyi Parti Kocaeli Parti Sözcüsü ve Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Buğra Yiğit Kılıç, Kocaeli’de ulaşıma gelen zam sonrası tepki gösterdi.

 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısı bugün Kocaeli Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda alınan karar sonrası Ulaşımda yüzde 63 zam geldi. İyi Parti Kocaeli Parti Sözcüsü ve Basından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Buğra Yiğit Kılıç sosyal medya hesabı üzerinden konuya dair yaptığı eleştiride “Halkımız şunu gördü: Faiz sebep, enflasyon sonuç değilmiş. İşin gerçeği, AK Parti ve ortakları sebep, enflasyon ve hayat pahalılığı sonuçmuş. Bu yüzden şunu ifade ediyoruz ki: Halkımız için bıçak kemiğe dayandı. Ekmeği küçülen, sofrası daralan halkımız kendisine reva görülenleri asla ve asla hak etmemektedir. “ dedi.

“YOKSUL HALKIMIZ ŞİMDİ NE YAPACAK”

Kılıç açıklamasının devamında “Zamların biri biter diğeri başlarken taleplerinde sonuna kadar haklı olan minibüsçü esnafımız da beklentilerinin altında olsa da zammı aldı. Ulaşıma yüzde 63 oranında zam geldi. 8 lira olan şehir içi ulaşım bedeli yapılan zam ile 13 lira oldu. Öğrenci, öğretmen, 60 yaş üstü indirimli bilet 5 lira 50 kuruştan 9 liraya yükseltildi.

Ey iktidar! Akaryakıtın vergisini artırırken, 3 ayda benzine-mazota yüzde 100 zam yaparken bu halkı hiç mi düşünmedin? Ekmek yüzde 50 zamlandı, halkımız tane ile domates-soğan alıyor. Yetmedi! Şimdi de tüm Türkiye’de olduğu gibi toplu taşıma yüzde 63 zamlandı. Yoksul halkımız şimdi ne yapacak?

Türk halkına ekonomik olarak büyük buhranlar yaşatan iktidarlar gitmiştir. AK Parti de bilsin; her türlü baskıya, her türlü tehdide, her türlü hileye rağmen ortaklarıyla birlikte gidecektir. Türkiye onların istediği gibi bir çadır devleti olmayacaktır. Türk halkı bu kötü yönetimin faturasını ödemeye mahkum değildir. Bugün bu zamların altında halk kalıyor. Yarın esas suçlu, yani iktidar kalacaktır.” İfadelerini kullandı.

 

 

 

Güncelleme: 02 Ağustos 2023 12:36
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Enes Akbal
Toyota
Gönül Otomotiv
X