REKLAMI KAPAT
  • 6.8142 TL
  • 7.4310 TL
  • 8.3023 TL
KOCAELİ 23°

Türkkan’dan Sağlık çalışanlarına verilen ücretsiz hizmete çirkin propaganda!

Sağlık çalışanı olan İYİ Partili Buse Taşdemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a teşekkür etmesi gerekirken, sağlık çalışanlarına yapılan hizmeti eleştirdi. Yapılan bu eleştirilere İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan’da dahil oldu.

Başkan Büyükakın tarafından yapılan kamuda ve özel hastanelerde çalışan sağlık çalışanlarının Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait toplu taşıma araçları, tramvay ve vapurlarda ücretsiz seyahat edebilirler açıklamasını çarpıtarak propaganda yapan İyi Parti Körfez Gençlik kolları Başkan yardımcısı sağlık çalışanı Buse Taşdemir'in paylaşımına İYİ PARTİ Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'dan destek geldi.

 

Alınan karar Büyükşehir araçlarında geçerli

 

Sağlık çalışanı İYİ Parti'li Buse  Taşdemir, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla Toplu taşıma araçlarına biniş yaptığında  özel ve kamu çalışanı olarak ayrım yapıldığını iddia etti. 19 Mart 2020 tarihi itibariyle Başkan Büyükakın'ın yaptığı açıklama sonrası Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu taşıma, tramvay ve vapur olmak üzere özel veya kamu ayrımı yapılmaksızın kurum kimliğini gösteren tüm sağlık çalışanları ücretsiz olarak yararlanmaya başladı.

Sağlık çalışanlarına sağlanan hizmeti hedef aldılar!

 

Başkan Büyükakın'ın açıklaması Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'ne ait toplu taşıma araçlarını kapsadığı helde Kooperatiflere bağlı olan özel halk otobüslerinde geçerli olmayan, ve kooperatiflerin kendi inisiyatifleri doğrultusunda yolcu taşıdıklarından haberdar olmayan Taşdemir ve Türkkan, Genelleme yaparak Başkan Büyükakın'ın sağlık çalışanlarına sağladığı ücretsiz ulaşım desteğini eleştirdi.

 

Türkkan yine Çuvalladı!

 

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla çuğu kez  tepkilerin odağı olan Lütfü Türkkan, yine araştırmadan yaptığı paylaşımla bilinçsiz sosyal medya kullanıcısı olduğunu gün yüzüne çıkarttı. Kocaeli Büyükşehir Belesiyesi tarafından Sağlık çalışanlarına sağlanan bu kolaylığı araştırmadan partisinin gençlik kolları başkan yardımcısının paylaşımı sonrası bu konuyu gündeme getirdi. Türkkan sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda "Kocaeli BŞB’nin sağlık çalışanlarına ücretsiz ulaşım sağladığını açıkladığında olumlu bulmuştum. Aslında öyle olmadığını bugün öğrendim. Bir özel hastahane çalışanı hemşire, otobüste kartını gösterince, uygulama kamu hastaneleri için denmiş. Yapın ama yaptığınızı doğru yapın."ifadelerini kullandı.

 

 

 

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET