Vergi, para cezası ve MTV taksit ödemeleri için son gün
04 Ağustos 2023 09:50

Vergi, para cezası ve MTV taksit ödemeleri için son gün

Cumhuriyet tarihinin en büyük borç yapılandırmasında birinci ve ikinci taksit ödemeleri bugün sona eriyor. Aynı zamanda motorlu taşıtlar ve gelir vergisinin ikinci taksit ödemeleri için de bugün son gün.

Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması olarak tanımlanan kamu borçlarının yapılandırılmasında başvuru süreci 3 Temmuz'da sona erdi. İlk taksit ödeme süresi uzatıldığından birinci ve ikinci taksitlerin birlikte ödenmesi gerekiyor. Yapılandırmadan sağlanan ceza indiriminden yararlanmak için de ödemelerin aksatılmaması şart. Motorlu taşıtlar ve gelir vergisi için de son ödeme günü bugün.

BORÇ YAPILANDIRMA SÜRELERİ UZATILDI

Yapılandırma Kanunu kapsamındaki vergi borçlarının peşin 1'inci ve 2'nci taksitlerinin ödemeleri Temmuz ayı sonunda sona erdi. Ancak alınan yeni kararla 4 Ağustos ertelendi. 

SGK BORÇLARI İÇİN SÜRE SONA ERDİ

SGK kapsamında yapılandırılan borçlar ve sigorta primi borçlarının son ödeme tarihi 3 Ağustos olarak belirlenmişti. SGK borç ödemeleri 3 Ağustos 2023 saat 23.59’da sona erdi.

ÖDEMELER NASIL YAPILACAK?

Ödemelerin, Gelir İdaresi Başkanlığının internet adresi www.gib.gov.tr 'den, ​​​​​​​İnteraktif Vergi Dairesi ve GİB Mobil uygulaması üzerinden elektronik ortamda yapılması imkanı bulunuyor.

Yapılandırılan borçlar, anlaşmalı bankaların banka ve kredi kartı ya da banka hesabından, yabancı ülkede faaliyet gösteren bankalara ait kartlardan, anlaşmalı bankaların şubelerinden, internet ve telefon bankacılığı ve mobil bankacılık gibi alternatif ödeme kanallarından, vergi dairesi veznelerinden ya da PTT şubelerinden ödenebiliyor.

Güncelleme: 04 Ağustos 2023 09:54
BENZER HABERLER
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Enes Akbal
Toyota
Gönül Otomotiv
X