REKLAMI KAPAT
  • 6.8745 TL
  • 7.7556 TL
  • 8.5872 TL
KOCAELİ 33°

Yıldız, Kongredeki tedbirsizliğin faturasını hükümete kesti!

İYİ Parti Kongresine de katılan Zekai Kahyaoğlu’nun oğlu Bora Tuğşad Kahyaoğlu’nun testinin pozitif çıkması sonrası sosyal mesafe kurallarının ihlal edildiği kongrede telaş yaşanmış ve kamuoyunda eleştiriler ardı ardına gelmişti.Kongrenin sorumlusu İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, yaşanılan endişe sonrası yaptığı basın açıklamasıyla sorumluluğu kabullenmeyerek faturayı hükümete kesti.

İYİ Partili Zekai Kahyaoğlu’nun oğlu Bora Tuğşad Kahyaoğlu, iki gün önce ateşi yükselince hastaneye gitti. Yapılan koronavirüs testi ise pozitif çıktı. Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen İYİ Parti kongresine de katılan Kahyaoğlu ile temas eden birçok partili ve diğer katılımcılar virüsün bulaşmış olabilme şüphesi taşıyor.Bilim kurulu tarafından Kovid-19 önlemleri kapsamında normalleşme sürecinde yapılması ve alınması gereken önlemler açıklanmış İYİ Parti kongresinde ise bu önlemlerin hiçbirine rastlanılmamıştı.İl Başkanı Şanbaz Yıldız da dahil milletvekili Lütfü Türkkan ve diğer partililerin çoğu zaman maskesiz sosyal mesafe kurallarını ihlal ettiği fotoğtaf karelerine yansıdı.Konuyla ilgili kamuoyunda tepki çeken kongreyi savunan İl Başkanı Şanbaz Yıldız, kendi sorumluğunu hükümete yükleyerek topu taca attı.

 

İşte Yıldız’ın o açıklaması ;

Değerli basın mensupları,

 

Partimiz mensuplarından daha önce de partimizde İl Gençlik Kolları Teşkilat başkanlığı görevinde bulunan sevgili kardeşimiz Bora Kahyaoğlu, hafif bir ateş ve baş ağrısı şikayetiyle hastaneye başvurmuş, çekilen tomografisinde hiçbir sıkıntı olmadığı söylenmiştir. İki gün sonra alınan test sonucu ise pozitif çıkmış ve kendisi tedaviye alınmıştır. Şu anda Umuttepe’de  KYK yurdunda tedavi görmekte olup durumu ve morali iyidir.

 

Ancak üzülerek ifade etmeliyim ki bu durum Kongre ile ilişkilendirilmiş partimiz zan altında bırakılmış, partililerimiz korku ve paniğe sürüklenmiştir. Ama bilinmelidir ki bu tür faaliyetlere normalleşme sürecinde izin verilmiş biz de bu izinler doğrultusunda mümkün olan her türlü önlemi alarak kongremizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Kaldı ki kongremize katılan üye ve delegelerimizin içinde belki de onlarca kişi bilmeden bu virüsün taşıyıcısı olabilir.

 

Artık toplumca ne yaptığımızı, ne yapacağımızı bilemez hale geldik getirildik. Siyasi iktidarın eğitim, sağlık, toplumsal, ekonomi ve dış politika gibi alanlardaki yanlış uygulamalarının bedellerini ödemek zorunda bırakılıyoruz.

 

Ülkemizin bu süreçten doğru ve akılcı uygulama ve tedbirlerle en az hasarla çıkması en büyük temennimizdir. Sonuç olarak sizi, bizi, hepimizi bu hassas konuda daha dikkatli olmaya davet ediyor, sevgili Bora kardeşimize, ailesine ve tüm hastalarımıza bir kez daha şifa diliyorum.

 

YORUMLAR

  • Toplam 2 yorum

Yazan: İzmitli

Hiç birinizde maske yok mesafe yok kurallara nasıl uydunuz

0 Beğendim
0 Beğenmedim

Yazan: İzmitli

Sen alıcan beyfendi önlemini senin ağzına gelip hükümet maske mi takacak Corona şüphesi olan kişinin kongrede ne işi var. Madem sonuç bekliyor nasıl temiz çıkmış saçmalıyorsun.

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET