YILDIZLI, BAKAN YUMAKLI’YA İZMİT’TEKİ FINDIK ÜRETİCİLERİNİ SORDU
12 Haziran 2024 16:47

YILDIZLI, BAKAN YUMAKLI’YA İZMİT’TEKİ FINDIK ÜRETİCİLERİNİ SORDU

Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, kentin on iki ilçesinde yaşanan sorunları meclis gündemine taşımaya devam ediyor. Yıldızlı’nın bu hafta meclis gündemine taşıdığı sorun İzmit’in köylerinde üreticilik yapmaya çalışan fındıkçıların sorunlarıydı. Ağır ekonomik şartlar altında üretici kalmaya devam etmeye çalışan İzmit’li çiftçilerin neden devlet desteği kapsamına alınmadığı hususundaki sorularını yazılı olarak TBMM Başkanlığına ileten Yıldızlı, konunun takipçisi olmaya devam edeceğini ifade etti.

      TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ BAŞKANLIĞINA

 

Aşağıda belirtilen sorularımın T.C. Tarım ve Orman Bakanı Sayın İbrahim Yumaklı tarafından yazılı olarak cevaplandırılması hususunu; Anayasanın 98. ve İçtüzüğün 96. ve 99. maddeleri gereğince saygılarımla arz ederim. 

       Kocaeli ilimizde fındık üretimi için devlet tarafından verilen desteklerden Kandıra ilçemiz faydalanırken hemen sınır komşu köyleri olan İzmit ilçesine bağlı köylerimiz faydalanamamaktadır. İzmit’in köylerinde yaşayan üreticilerimiz bu durum nedeniyle yaşadıkları mağduriyetleri defalarca dile getirmişlerdir.            

Bu Bağlamda; 

1-    Bölgesel olarak destek alan köylerin bitişiğinde bulunan İzmit’in köylerinin destek kapsamına alınması konusunda bir çalışmanız var mıdır?

 

2-    Fındık Alanlarının Tespitine Dair Bakanlar Kurulu Kararının gözden geçirilerek yeniden düzenlenmesi yönünde bir çalışmanız var mıdır?

 

3-    Ekonomik sıkıntının zirve yaptığı bu dönemde üretim yapmaya çalışan ancak destek alamayan çiftçilerimizin durumu ne olacaktır ?

Güncelleme: 12 Haziran 2024 16:48
BENZER HABERLER
sedat menteş
Kocaeli Beyaz Eşya Servisi
Toyota
Gönül Otomotiv
X