REKLAMI KAPAT

Zafer mutlu yine dersine çalışmadan yorum yapmış!

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde birçok önemli etkinliğe ev sahipliği yapan Milli İrade Meydanı, kent meydanına çevriliyor. Kamuoyunun yakın takibinde olan projenin tanıtımı Kocaeli Kongre Merkezi’nde yapıldı. Proje kapsamında bölgenin yaklaşık 50 bin metrekare büyüklüğünde olacağı ve ayrıca 125 kişilik çok amaçlı salon, fitness ve spor stüdyosu, kitap kafe, eğitim atölye ve sınıfları, kafe yapılarının yanı sıra 350 araçlık bir otopark yer alacak. Kent genelinde büyük beğeni ile karşılanan proje Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu’nun hoşuna gitmedi.

Milli irade meydanı (eski perşembe pazarı) yeni projesi dün tanıtıldı. Kent geneli projeyi beğenirken, Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu’dan kendiyle çelişen bir yorum geldi. Mutlu'nun yaptığı açıklamasından lansmanda konuşan Başkan Tahir Büykakın'ı hiç dinlemediği, tanıtım filmini de izlemediği anlaşıldı.Bir yandan botondan şikayet eden Mutlu, bir yandan da alana mimari yapı ile bir kültür merkezi yapılması gerektiğini ifade etti.350 araçlık otoparktan haberi de olmayan Başkan Mutlu'nun  Perşembe pazarı alnının altından geçen iki adet dereye rağmen alanın altına otopark yapılması gerektiğini söyledi.Kent geneli oldukça beğenilen projeye sırf eleştirmek için yorum yapan Zafer Mutlu, projede yer alan tiyatro, konser, fotoğraf sergisi vs. her türlü sanat faaliyeti için tasarlanan alanları da görmezden geldi..

 

Zafer Mutlu'nun gerçekleşen lansmanda  konuşulanları dinlemesi için..

 

İşte Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu’nun Milli irade meydanı (eski perşembe pazarı) yeni projesi ile ilgili yorumu;

 

Koca alanı (50 dönüm) bir meydan olarak kullanmak çok fonksiyonel değildir. Zaten eski valiliğin orası ( 8 dönüm) bir beton alan olarak kent meydanı haline getirildi. Milli irade meydanı eski valiliğin tam 7 katı büyüklüğündeki bir alan dolayısıyla burası daha fonksiyonel kullanılmalıdır.

Peki ne yapılmalıdır;

1 - Kentin halihazırda otopark ihtiyacı ilerleyen süreçte çok daha fazla artacaktır. Alanın altı mutlaka kapalı otopark olmalıdır.

2- Meydanın güney kısmına (Baro karşısı) Taksim' deki Atatürk Kültür Merkezi(ATM) benzeri şehrin sembolü olacak bir mimari yapı ile bir kültür merkezi yapılmalıdır. Şehrimizde tiyatro, konser, fotoğraf sergisi vs. her türlü sanat faaliyeti için Süleyman Demirel Kültür Merkezi kullanılmaktadır. Bu da artık ihtiyaca cevap veremez hale gelmiştir. Şehrin merkezine böyle bir kültür merkezi yakışır.

3- Yine meydanın uygun bir alanına birkaç salonlu nikah salonu yapılabilir. Bu da kent için ciddi bir ihtiyaçtır.

Bu alan kent için çok önemli bir fırsattır. Bunun heba edilmemesi gerekmektedir.

 

Zafer Mutlu'nun tanıtım filmini yeniden izlemesi için..

YORUMLAR

  • Toplam 1 yorum

41 katlı bina projesi yok muydu bu alanda

Yazan: Saadetli

Altından dere geçtiği şimdi mi anlaşıldı bugünkü teknoloji ile bırak tek katlı yerin altına doğru 4 katlı otopark yapılır

0 Beğendim
0 Beğenmedim

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI