KOCAMAN, ŞİİR DİNLETİSİNE KATILDI
Siyaset
15 Nisan 2019 Pazartesi 12:19

KOCAMAN, ŞİİR DİNLETİSİNE KATILDI

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen şiir dinletisine katıldı.

Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Bir Bahar Akşamı" şiir dinleti programına Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman’ın yanı sıra İlçe Kaymakamı Tuncay Dursun, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

KOCAMAN; BU ÇOCUKLAR BİR HARİKA

Programda konuşan Belediye Başkanı Kocaman “Okunan şiirler ve türküler bizlere şiir okumak ayrı bir meziyettir. Kültürel zenginliğimizi hatırlattı ve geçmişe götürdü. Çocuklarımızın hepsi birbirinden yetenekli ve başarılı. Sanatta, edebiyatta, kültürle iç içe çocuklarımızın yetişmesi geleceğimiz için en önemli adımlardan biri. Başta bu birbirinden kıymetli öğrenci kardeşlerimi, sonra da onları yetiştiren, geliştiren öğretmenlerini ve ailelerini gönülden kutluyorum. Başarılar diliyorum. Çocuklar harikasınız” dedi.

 

KÜLTÜRÜMÜZÜN PARÇASIDIR

Kartepe İlçe Kaymakamı Tuncay Dursun ise “Şiir ve türkülerle büyüyen, harman olan gençlik atasını bilir ve ona göre hareket eder. Bizleri biz yapan şiirlerimiz, türkülerimiz gençlerimize rehber olmaktadır. Şiirlerle ve türkülerle anlatılan herşey kültürümüzün bir parçasıdır. Gençlerimizin bu yönde eğitimlere devam edilecektir” açıklamasında bulundu. Konuşmaların ardından Kartepeli gençler tarafından şiirler, türküler okunurken, sema gösterisi büyük ilgi gördü.   

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

BAŞKAN TURAN’IN MAHALLE ZİYARETLERİ SÜRÜYOR

Kandıra Belediye Başkanı Adnan Turan’ın mahalle ziyaretleri sürüyor. Başkan Adnan Turan ziyaretleri sırasında belediyenin hizmetlerine ve beklentilere ilişkin görüş alış-verişinde bulunuyor.Fırsat buldukça değişik mahallelerde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Adnan Turan, eksiklikleri görme açısından halkla birlikte olmanın önemli olduğunu vurgulayarak, gittiği yerlerde vatandaşın memnuniyetini görmenin kendilerini mutlu ettiğini kaydetti.

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
04:08
06:00
13:10
16:58
19:58
21:37

TARİHTE BUGÜN

25 Nisan 1940
ABD'li sinema oyuncusu Al Pacino doğdu.