AHMET ÖZEN GÜLMEKTEN KIRDI GEÇİRDİ
Siyaset
11 Şubat 2019 Pazartesi 12:32

AHMET ÖZEN GÜLMEKTEN KIRDI GEÇİRDİ

İzmit Belediye Başkan Adayı Ahmet Özen Uluslararası Fuar Merkezi'nde Trabzonluların Tanıtım Günü'ne katıldı. Buradaki stantları tek tek dolaşan Özen Karadenizlilerle fıkra gibi bir gün geçirdi.

Karadenizlilerle yaşadığı anıları anlatarak samimi bir ortam oluşturan Özen kimi zaman da yaptığı esprilerle Karadenizlileri gülmekten kırdı geçirdi. Karadenizlilerin de kendisine esprilerle muamele etmesi fuar alanında hoş görüntüler oluşturdu.

Uğradığı stantlardan birinde "Senin memleket de bizim oralar heralde, bizimkilere benziyorsun" sorusuyla karşılaşan Özen "Aslen Balkan muhaciriyiz, ama kaportanın Karadeniz olduğunu söylüyorlar." diye cevap verince gülüşmeler yaşandı.

Özen'in bu esprisinden sonra "Sen yine de bir araştır. Senin dedeler Karadeniz'den gitmiştir Balkanlar'a" cevabını alan Özen de kendini gülmekten alamadı.

BİZE HER YER TRABZON

Fuar alanında Trabzonlularla samimi görüntüler de veren Özen gençlerle karşılaşınca ilginç bir anısından bahsetti:

"Geçtiğimiz yıllarda ailecek Karadeniz turu yaparak oradan da Gürcistan'a geçmiştik. Tabi ilk defa gittiğimiz, oranın turisti olduğumuz için bir yerlerde kaybolduk. Ben de bir Türk vatandaşımızı bulayım da kendisine gideceğimiz yeri sorayım, yolumuzu bulalım diye etrafıma bakınırken uzakta arkası dönük bir Trabzonspor formalı vatandaş gördüm. Yanına yaklaşıp hemşerim buraya nasıl gideceğiz diye sorunca bir baktım ki adam Gürcü'ymüş. Meğer bizimkiler Gürcistan'daki adama bile Trabzon forması giydirmişler. Orada anladım, hakkaten bize her yer Trabzon." diyerek gençlerle şakalaştı. Yerel seçimlerde gençlerin desteğini de isteyen Özen oy sözü alarak gezisine devam ett

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:25
05:36
13:18
17:16
20:37
22:30

TARİHTE BUGÜN

18 Temmuz 1930
Ankara Etnoğrafya Müzesi halka açıldı.