• 7.6503 TL
  • 8.9849 TL
  • 9.7974 TL
KOCAELİ 26°

AK Parti'den kadınlara 'online başvuru' çağrısı

AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, 6.Olağan Kongre süreci kapsamında "online başvuru" sisteminin AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından açıldığını kaydetti. AK Parti’de siyaset yapmak isteyenleri başvuru yapmaya çağırdı.

Kongre sürecinin ocak ayı itibariyle başladığını belirten Yılmaz, "Türkiye için inandığın yolda yürü" sloganıyla yola çıktıklarını söyledi. Mart ayı itibariyle ilçe kongrelerine başlayacaklarını açıklayan Yılmaz, "Sistematik olarak ilçe ana kademe kongrelerinin bitiminden sonra 15 gün ile bir ay arasında ilçe kadın kollarımızın kongrelerimizi yapacağız" dedi.

KAPIMIZ HERKESE SONUNA KADAR AÇIK

AK Parti Kadın Kolları 6.Olağan Kongre sürecinde genel merkez tarafından hayata geçen "online başvuru" sistemine işaret eden Yılmaz, "AK Parti’ye katılmak isteyenler 'Bir referans olmaksızın partide görev alabilir miyiz?' şeklinde bir çekince vardı. Ama biz, geçen dönem 'Kapımız herkese açık. Siyaset yapmak isteyen, bizimle birlikte çalışmak isteyen, vatanı, milleti, davası için çalışmak isteyen herkese kapımız sonuna kadar açık’ dedik. Bu kongre döneminde de aynı şekilde partimiz çatısı altında siyaset yapmak, milletimize hizmet amacıyla burada bizimle birlikte görev yapmak isteyen bütün kadınlarımıza çağrı yapıyoruz. AK Parti, sadece yüreğinde milletimize hizmet aşkıyla dolu, başka referansa ihtiyaç duymadan herkese açık olacaktır. Teşkilatlarımızda görev almak isteyen kadınlarımız AK Parti Kadın Kolları sitesine girdikleri takdirde referansı olmaksızın, partimizin temel ilkelerine uygun bir şekilde bizimle çalışmak isteyen herkes bu başvuruları yapabilir. 'kongre.akkadin.org' sitemizden başvuru formunu doldurmaları yeterli” dedi.

AK Parti Kadın Kolları yönetiminde bulunmak isteyen adaylarda aranan şartları sıralayan Yılmaz, "Partimizin temel ilkelerini biliyor olmaları çok önemli. Bunun dışında bir dava ruhunun olmasına önem veriyoruz. Kendi birikimlerini partimize aktarmaları, yönetimde aktif şekilde rol almaları, çalışkanlık, disiplin çok önemli" diye konuştu.

BENZER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI