REKLAMI KAPAT
  • 6.8363 TL
  • 7.6021 TL
  • 8.4276 TL
KOCAELİ 21°

AK Part,’nin İzmit’te Grup Başkanvekili Soydabaş oldu

AK Parti, İzmit Belediyesinde grup başkanvekili olarak Mustafa Soydabaş'ı belirledi.

İzmit Belediye Başkanlığı seçimini kaybeden ancak meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı ortağı MHP ile birlikte 21'e 16 olarak elinde bulunduran AK Parti'de grubaşkanvekili belirlendi. 

Meclis Üyesi aday listesinde ilk sırada yer alan Mustafa Soydabaş, grup başkanvekili olarak seçildi. 

Kararın önceki gün AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney başkanlığında gerçekleşen ve Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül'ün de katıldığı meclis üyeleri toplantısında alındığı tahmin ediliyor. AK Parti'nin mütevazi isimlerinden olan Soydabaş'ın grup başkanvekili olarak belirlenmesi, İzmit'te muhalefetin çok sert yerine, daha pozitif geçeceğinin de göstergesi oldu.

MUSTAFA SOYDABAŞ KİMDİR?

1959 yılında İzmit'te doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu. Ayrıca Kocaeli Üniversite İşletme ve İktisat Enstitüsü Yönetim ve İşletme Programı'nı bitirdi. İzmit Belediyesi'nde İmar ve Fen İşleri Müdürlükleri'nde çalıştı. 

1999 yılındaki yerel seçimlerde BBP İzmit Büyükşehir Belediyesi Başkan adayıydı. 2004 yılı yerel seçimlerde AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu. Beş yıl Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Genel Sekreter Yardımcılığı'nı yaptı. 2011 yılındaki genel seçimlerde AK Parti Kocaeli milletvekili aday adayı oldu.

 

 

BENZER HABERLER

Güney,Başkan Büyükakın’a Teşekkür etti.

AK Pati İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney, Kocaei Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a İzmit’e yaptığı yatırımlar için teşekkür etti. Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın, pandemi sürecinde bir yandan sosyal yardımları aksatmayıp, bir yandan da hayatımızı kolaylaştırmak için gece-gündüz demeden çalışıyor.”ifadelerini kullandı.

Başkan Büyükakın, Ünlü’nün teşekkürüne kayıtsız kalmadı!” Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var”

MHP Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederek yanında oldukları mesajı verdi. Aydın Ünlü’nün paylaşımının ardından Başkan Büyükakın da kayıtsız kalmadı. Başkan Büyükakın, “Birlikte yürüyecek daha çok yolumuz var” diyerek paylaşıma cevap verdi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET