AK Part,’nin İzmit’te Grup Başkanvekili Soydabaş oldu
Siyaset
19 Nisan 2019 Cuma 12:58

AK Part,’nin İzmit’te Grup Başkanvekili Soydabaş oldu

AK Parti, İzmit Belediyesinde grup başkanvekili olarak Mustafa Soydabaş'ı belirledi.

İzmit Belediye Başkanlığı seçimini kaybeden ancak meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı ortağı MHP ile birlikte 21'e 16 olarak elinde bulunduran AK Parti'de grubaşkanvekili belirlendi. 

Meclis Üyesi aday listesinde ilk sırada yer alan Mustafa Soydabaş, grup başkanvekili olarak seçildi. 

Kararın önceki gün AK Parti İzmit İlçe Başkanı Av.Ali Güney başkanlığında gerçekleşen ve Belediye Başkan Adayı Mimar Sibel Gönül'ün de katıldığı meclis üyeleri toplantısında alındığı tahmin ediliyor. AK Parti'nin mütevazi isimlerinden olan Soydabaş'ın grup başkanvekili olarak belirlenmesi, İzmit'te muhalefetin çok sert yerine, daha pozitif geçeceğinin de göstergesi oldu.

MUSTAFA SOYDABAŞ KİMDİR?

1959 yılında İzmit'te doğdu. Evli ve 3 çocuk babası. Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'nden 1981 yılında mezun oldu. Ayrıca Kocaeli Üniversite İşletme ve İktisat Enstitüsü Yönetim ve İşletme Programı'nı bitirdi. İzmit Belediyesi'nde İmar ve Fen İşleri Müdürlükleri'nde çalıştı. 

1999 yılındaki yerel seçimlerde BBP İzmit Büyükşehir Belediyesi Başkan adayıydı. 2004 yılı yerel seçimlerde AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Aday Adayı oldu. Beş yıl Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Genel Sekreter Yardımcılığı'nı yaptı. 2011 yılındaki genel seçimlerde AK Parti Kocaeli milletvekili aday adayı oldu.

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ

İMSAK
GÜNEŞ
ÖĞLE
İKİNDİ
AKŞAM
YATSI
03:25
05:36
13:18
17:16
20:37
22:30

TARİHTE BUGÜN

18 Temmuz 1932
Ezanın Arapça okunması Türkiye genelinde resmen yasaklandı.